Šéf organizačného výboru OH v Tokiu nevylúčil zrušenie olympiády

22. 07 2021 08:15 | TASR
Prezident organizačného výboru OH Tokio 2020 Joširo Mori (vľavo) a výkonný riaditeľ Toširo Muto.
Prezident organizačného výboru OH Tokio 2020 Joširo Mori (vľavo) a výkonný riaditeľ Toširo Muto. Foto: TASR/AP/Takashi Aoyama

Otvárací ceremoniál je na programe v piatok, no už odštartovali súťaže v softbale a futbale.

Šéf organizačného výboru Tokio 2020 krátko pred otváracím ceremoniálom ešte úplne nevylúčil zrušenie olympiády. Toširo Muto uviedol, že v prípade prudkého nárastu prípadov koronavírusu je pripravený diskutovať o možnostiach.

Organizátori zaznamenali od 1. júla už 79 pozitívnych prípadov spojených s hrami. „Ak príde k prudkému nárastu počtu nakazených, budeme pokračovať v rozhovoroch. V tomto momente môžu prípady pribúdať i klesať, takže v prípade, že nastane taká situácia premyslíme si, čo by sme mali robiť,“ odpovedal na tlačovej konferencii na otázku, či by mohol tesne pred hrami prísť k ich zrušeniu.

Hry v Tokiu sa konajú za prísnych protipandemických opatrení, bez divákov i zahraničných návštevníkov. Otvárací ceremoniál je na programe v piatok, no už odštartovali súťaže v softbale a futbale. V Tokiu zaznamenali v utorok 1387 nových prípadov koronavírusu a v meste platí až do 22. augusta núdzový stav.