Legendárny bojovník, ale aj neskrotný rebel. Kariéra McGregora je pretkaná mnohými škandálmi

09. 07 2021 07:10 | TVnoviny.sk
Írsky bojovník zmiešaných bojových umení (MMA) Conor McGregor.
Írsky bojovník zmiešaných bojových umení (MMA) Conor McGregor. Foto: TASR

Tridsaťdvaročný McGregor patrí k najvýznamnejším postavám MMA.

Galavečer športovej organizácie UFC v americkom Las Vegas sa blíži. Vrcholom večera bude súboj medzi Dustinom Poirierom a Conorom McGregorom.

V poradí druhá odveta a tretí vzájomný zápas dvoch veľkých rivalov v ľahkej váhe je hlavným bodom programu.

Tridsaťdvaročný McGregor patrí k najvýznamnejším postavám tohto športu. Rodák z írskeho Dublinu si vyslúžil svetovú slávu nielen pre svoje výkony a úspechy, ale aj viaceré škandály. Práve na tie sme sa pred veľkým duelom pozreli.

marec 2016 - šarvátka na tlačovej konferencii

McGregora vtedy čakal súboj s Američanom Nateom Diazom, pričom medzi oboma aktérmi to iskrilo už na predzápasovej tlačovej konferencii. Najskôr prišli ostrá slová, následne sa McGregor na Diaza zahnal päsťou.

„Zatancuj pre mňa Nate, zatancuj. A nepozeraj sa mi pritom do očí,“ povedal McGregor oponentovi s dôvetkom: „Vyfackám celý tvoj tím - jedného po druhom.“ Diaz reagoval uštipačnou poznámkou: „Buď zabijem alebo budem zabitý. Ja sa pripravujem takto. Zápasíš s trpaslíkmi. Uvidíme...“

Šarvátka medzi McGregorom a Diazom


Zdroj: YouTube/MMAFightingonSBN

august 2016 - tlačová konferencia odvetou bola tiež iskrivá

Na tlačovku sa najskôr dostavil najskôr víťaz predošlého súboja Diaz a na otázky odpovedal bez účasti súpera, ktorý za veľkého hluku a s výkrikom mena svojho súpera prišiel až po približne štvrťhodine.

Vzápätí sa počas jeho prednesu Diaz zodvihol a zamieril k východu. Po ceste si obaja kohúti ešte venovali niekoľko vulgárnych odkazov. To však nebolo všetko.

Diaz niečo po McGregorovi hodil, na čo Ír reagoval hodením plastovej fľaše, pričom začal brať ďalšie predmety. Následne oboch bitkárov z miestnosti vyviedli.

Iskrivá tlačovka pred odvetou


Zdroj: YouTube/UFC ON FOX

november 2017 - chcel osláviť triumf kamaráta, rozhodca mu to nedovolil

McGregor sa vtedy zviditeľnil tým, že chcel osláviť triumf svojho krajana a kamaráta Charlieho Warda v Bellatore.

McGregor bol na Wardovom dueli s Johnom Redmondom osobne prítomný. Po záverečnom hvizde McGregor vtrhol do klietky, aby s Wardom oslavoval triumf.

Keďže však nebol oficiálnym členom jeho trénerskej výpravy, nemal tam čo robiť, a tak sa ho rozhodca Marc Goddard snažil dostať preč. To McGregora rozladilo, keďže začal do rozhodcu strkať a museli ho držať traja muži z ochranky.

Po chvíli však McGregor opäť vyskočil na klietku a päsťou sa zahnal a udrel do tváre ochrankára.

McGregor vkročil do ringu, aby oslávil kamarátov triumf


Zdroj: YouTube/ESPN

apríl 2018: McGregor napadol autobus s bojovníkmi MMA

McGregor sa v New Yorku vyznamenal po tom, ako spoločne s ďalšími ľuďmi zaútočil na autobus s inými bojovníkmi pred galavečerom UFC v Brooklyne.

Kamery zaznamenali, ako McGregor vozíkom rozbil okno na autobuse. Následne sa sám prihlásil na polícii. Počas útoku sa zranili dvaja bojovníci.

Útok McGregora na autobus


Zdroj: YouTube/Insight Up

marec 2019 - McGregor schmatol a rozdupal mobil fanúšikovi

Ír si vtedy poriadne zavaril na Floride, kde ho zatkli za krádež mobilného telefónu. McGregor ho zobral mladíkovi, ktorý sa ho na ulici pokúšal odfotiť. Následne telefón rozdupal a odišiel s ním preč.

Nakoľko však s políciou spolupracoval o niekoľko hodín neskôr ho prepustili na kauciu vo výške 12 500 amerických dolárov (v prepočte 10 560 eur).

Celý okamih toho, ako McGregor vzal a rozdupal mobil


Zdroj: YouTube/MMA Focus

apríl 2019: úder do tváre návštevníka baru

McGregor si vtedy zarobil na poriadnu hanbu v rodnom meste Dublin. Počas prezentácie svojej whisky totiž v bare udrel jedného zo starších návštevníkov do tváre.

McGregor sa pred súdom priznal. Poškodený odmietol poskytnúť svoje stanovisko, oznámil iba, že prijal McGregorovo ospravedlnenie. Samotný bojovník vtedy vyviazol s pokutou v prepočte tisíc eur.

Incident v bare


Zdroj: YouTube/TYT Sports

september 2020: sexuálne obťažovanie ľudí na Korzike

McGregor sa mal nevhodne správať v jednom z miestnych barov v korzickom mestečku Calvi. Jeho konanie malo mať povahu sexuálneho obťažovania a exhibicionizmu. Bojovník sa mal počas alkoholového večierka odviazať natoľko, že začal ukazovať svoje prednosti.

Zápas roka Poirier - McGregor 3 si môžete pozrieť naživo v noci zo soboty (10. 7.) na nedeľu od 4.00 hod a kedykoľvek zo záznamu jedine na VOYO.