Gunther z Priateľov bojuje s rakovinou: Pravdepodobne ma to dostane!

21. 06 2021 17:05 | markiza.sk, tasr
James Michael Arthur
James Michael Arthur Foto: Profimedia.sk
James Michael Arthur ako Gunther z Priateľov
James Michael Arthur
James Michael Arthur

Slová, ktoré vyslovil, sú srdcervúce.

James Michael Arthur, ktorý stvárnil nezabudnuteľného Gunthera z kaviarne Central Perk v sitkome Priatelia, bojuje s rakovinou prostaty. Diagnostikovali mu ju v septembri 2018 pri rutinnej lekárskej prehliadke. Prehovoril o tom verejne až teraz.

Päťdesiatdeväťročný americký herec sa v pondelok objavil v rannej šou Today, kde prehovoril o ochorení. „Nechcem, aby ľudia museli prechádzať tým, čím si prechádzam ja,“ povedal.

„Mal som vtedy 56 rokov, vyšetrovali ma v súvislosti s PSA, čo je prostatický špecifický antigén. Namerali mi mimoriadne vysoké hodnoty a ihneď som vedel, že niečo nie je v poriadku,“ povedal Tyler o svojej diagnóze.

Po tom, ako počas koronavírusovej pandémie neabsolvoval ďalší test, sa rakovina rozšírila do jeho kostí a herec je v štvrtom štádiu ochorenia. „Je to pokročilá fáza rakoviny, takže ma to pravdepodobne dostane,“ uviedol. Herec má pritom ochrnutú dolnú časť tela.

Tyler počas rozhovoru vyzval mužov, aby toto riziko nepodceňovali a nechali sa čím skôr vyšetriť. „Ak ochorenie zachytia skôr než ja, majú viacero možností liečby,“ zdôraznil.

Gunther v sitkome pracoval ako čašník a manažér kaviarne Central Perk, kde sa často stretávali postavy hlavných šiestich protagonistov, pričom bol tajne zaľúbený do Rachel, ktorú stvárnila Jennifer Anniston.

James Michael Tyler sa objavil vo všetkých desiatich sériách Priateľov (1994 - 2004) a divákov rozosmieval svojím strohým spôsobom vyjadrovania. „Bolo to desať najpamätnejších rokov môjho života,“ vyhlásil v máji pri uvedení špeciálneho dielu tejto šou.

zdroj: Twitter/TODAYshow

James Michael Arthur ako Gunther z Priateľov
Foto: Profimedia.sk