Nový Windows ponúkne úplne odlišný vzhľad. Známe je už aj jeho označenie

17. 06 2021 12:55 | TVnoviny.sk
Windows.
Windows. Foto: Shutterstock.com/Wachiwit

Príchod novej verzie populárneho operačného systému zároveň znamená zahájenie ukončovania podpory Windows 10.

Spoločnosť Microsoft neustrážila náhľady nového operačného systému Windows 11, ktorý oficiálne predstaví vo štvrtok 24. júna. Píše The Verge .

Z uniknutých obrázkov vyplýva, že technologický gigant zásadne zmenil vzhľad systému, ktorý sa na počítačoch používa po celom svete.

Nástroje na spodnej lište sa presunú do stredu, menu Štart bude vypadať úplne inak a okraje okien, podľa nich sa systém menuje, budú zaoblené. To je výpočet najzásadnejších zmien, ktoré užívateľov čakajú po prechode na Windows 11.

V rámci neho pôjde o najzásadnejšiu zmenu vzhľadu aj fungovanie užívateľského rozhrania za posledné roky. Okná budú sčasti priesvitné, zmenia sa aj systémové ikony, zvuky a widgety.

Je možné, že detaily sa po oficiálnom odhalení Windows 11 budú mierne líšiť. Počítačoví experti však nepredpokladajú, že by nakoniec vyzeral nový Windows úplne inak než ako ten na uniknutých obrázkoch.

Príchod novej verzie populárneho operačného systému zároveň znamená zahájenie ukončovania podpory Windows 10.

Microsoft na svojom webe uviedol, že ich podpora definitívne skončí 14. októbra 2025. Dovtedy by užívatelia mali prejsť práve na Windows 11.

Windows bez ohľadu na verziu celosvetovo používa cez 1,5 miliardy ľudí, z toho približne miliarda má aktuálny Windows 10.

Zdroj: Twitter/Tom Warren