Britovi sa stala osudná zábavka turistov, ktorú radšej neskúšajte! Teraz bojuje o život

10. 06 2021 06:50 | TVnoviny.sk
Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Skákal z hotelového balkóna do bazéna a netrafil sa.

Dovolenka v španielskom letovisku San Pedro de Alcantara neďaleko známeho mesta Marbella sa stala pre 31-ročného Brita katastrofou. Po nešťastnom páde bojuje v nemocnici o život. Ako uviedol The Sun, osudnou mu bola obľúbená zábavka niektorých turistov. Skákal z hotelového balkóna do bazéna a netrafil sa.

Muž skákal z tretieho poschodia, narazil na slnečnú clonu vedľa bazéna a potom tvrdo dopadol na zem. Spôsobil si vážne poranenie hlavy a vnútorných orgánov. Momentálne je v kritickom stave.

Podľa svedkov sa podvečer zabával s priateľmi. Počas súkromnej párty sa niektorí z nich odvážili na takzvaný „balconing". Zábava sa skončila príchodom záchranárov.

Stredisko San Pedro de Alcantara v Španielsku
Foto: Shutterstock.com
 

Nebezpečný balconing sa rozšíril po mnohých španielskych letoviskách. Nepomáhajú ani varovania od zamestnancov hotelov. Častokrát musia volať políciu. Pokuta za takéto správanie sa môže vyšplhať na 1 300 libier (1 500 eur).

V roku 2019 pri podobnom vystrájaní zahynul v stredisku Magaluf na Malorke 20-ročný Brit Freddie Pring. Minulý rok zase v Marbelle zomrel ďalší Brit (†50), ktorý pravdepodobne preliezal z jedného balkóna na druhý. Spadol zo siedmeho poschodia a zabil pri tom miestneho muža (†43), ktorý pil drink na terase nižšie.