Šteniatko je hitom na internete. Uhádnete, na koho sa podobá?

01. 04 2021 08:25 | TVnoviny.sk
Šteniatko Frida je hitom na internete
Šteniatko Frida je hitom na internete Foto: Profimedia

Vyzerá ako legendárny detektív.

Má len šesť mesiacov a už hviezdi na internete. Má vlastné profily na sociálnych sieťach a množstvo fanúšikov. Reč je o šteniatku mini bulteriéra, ktoré sa hlavne na Instagrame stalo hitom, píše Daily Mail.

Frida si fanúšikov získala svojím zjavom. Sfarbením na papuli sa totiž podobá na legendárneho belgického súkromného detektíva Hercula Poirota, postavu z diel spisovateľky Agathy Christie.

Majiteľka šteniatka, 22-ročná Helena Snorradótirrová z Islandu, vždy túžila po mini bulteriérovi. S priateľom si nakoniec jedného aj kúpila. Ako sama prezradila, Frida bola pre ňu ako znamenie osudu.

„V nedeľu 22. novembra 2020 som sa dozvedela, že mi zomrela babička. O pár hodín na to som dostala správu od chovateľa, že sa môžem prísť pozrieť na šteniatka," uviedla.

Frida jej ihneď padla do oka. „Bola to taká malá gulička s ušami ako králik a veľmi štýlovými fúzikmi," dodala Helena, ktorá svojmu miláčikovi založila aj účet na sociálnej sieti.

„Snažíme sa vytvoriť na tvárach fanúšikov úsmev a podeliť sa o náš poklad so svetom, aby sme do ľudí v týchto ťažkých časoch priniesli trocha pozitivity," dodala Helena.


Komentáre (0)