Na Slovensku pribudli vlani až siedmi milionári z lotérie

13. 01 2021 12:35 | TVnoviny.sk
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Laura Primo/shutterstock.com

Je to najviac v histórii tipovania.

Vlaňajší rok bol úspešný aj pokiaľ ide o stávkovanie ľudí v štátnej lotériovej spoločnosti TIPOS. Na Slovensku pribudli vďaka výhram v jej lotériách až sedem milionárov.

Hovorkyňa spoločnosti Ivana Skokanová informovala, že od vzniku samostatnej Slovenskej republiky v roku 1993 ich tak u nás pribudlo 70 šťastlivcov. „To je zatiaľ najvyšší ročný prírastok v doterajšej histórii spoločnosti. Najvyššiu výhru získal jeden zo slovenských hráčov v medzinárodnej lotérii Eurojackpot, keď 16. októbra vyhral jackpot 58 807 427,70 eur," konštatovala Skokanová.

Multimilionár podal tiket v Košickom kraji a šťastné boli pre neho čísla 11, 35, 50, 44, 5, 4, 10. Výhru si prebral do pár dní.

Podľa hovorkyne je to historicky najvyššia výhra, akú získal slovenský hráč zo všetkých číselných lotérií, ktoré v celej svojej histórii prevádzkuje štátna spoločnosť.

Tabuľka výhier.
 

Siedmi milionári si vlani pripísali na účet približne 90 mil. eur. „Okrem spomínaného historického úspechu slovenského hráča v lotérii Eurojackpot sa do zástupu milionárov zaradili aj ďalší dvaja eurojackpotoví hráči, rovnako ako traja hráči lotérie LOTO a jeden hráč hry Euromilióny," dodala.

Komentáre (0)