Dávid vs Goliáš: Bývalý najsilnejší muž sveta v ringu vyzve o polovicu menšieho súpera

12. 01 2021 09:05 | TVnoviny.sk
Ward vs Bjornsson.
Ward vs Bjornsson. Foto: Instagram/thorbjornsson

Pôvodne sa mal súboj uskutočniť na Islande, no pre nešpecifikované prekážky ho nakoniec presunuli do Dubaja.

Priaznivci bojových umení sa môžu tešiť na ďalší netradičný exhibičný súboj. V boxerskom ringu sa proti sebe postavia na prvý pohľad úplne rozdielne váhové kategórie. Bývalý najsilnejší muž sveta a hviezda seriálu Hra o tróny Julius Hafpór Bjrnsson (32) si zmeria sily s o polovicu ľahším írskym profesionálnym boxerom Stevenom Wardom (30).

Ten mal pôvodne Björnssona pripraviť na iný, ešte očakávanejší zápas, proti jeho veľkému rivalovi zo siláckych súťaží Eddiemu Hallovi (32), ktorý sa uskutoční v septembri tohto roka. Nakoniec sa však dohodli, že vzájomnú konfrontáciu speňažia.

„Teším sa niečo nové,. nikdy som nebol v ringu s niekým takým obrovským, takže bude zaujímave sledovať, ako to nakoniec dopadne. Pôvodne malo ísť iba o sparingy, chcel som mu pomôcť, ale počas diskusií našich manažérov to vyeskalovalo až do exhibičného zápasu. Budem bojovať s bývalým najsilnejším mužom sveta," povedal pred pár dňami írsky boxer.

Rodák z Belfastu pritom rozhodne nepatrí medzi žiadnych fackovacích panákov. Má za sebou dlhú kariéru. Väčšinu zápasov síce absolvoval medzi amatérmi, no po prestupe medzi profíkov má bilanciu 14 výhier a jednu prehru. Vo svetovom rebríčku v krížovej váhe figuruje v prvej stovke.

Ward meria 188 cm v poslednom duely vážil 92 kilogramov. V porovaní s islandským silákom však tieto údaje pôsobia skoro až smiešne. Björnsson meria 206 cm a jeho súťažná váha sa pohybuje v rozpätí od  180 do 200 kilogramov.

„Je obrovský, ale...videl som nejaké jeho videá a má celkom slušný pohyb. Trošku som pátral po ďalších informáciách a zistil som, že na škole hrával profesionálne basketbal. Takže nejakú pohybovú prípravu určite má, nepodceňujem ho. Síce je to iba exhibícia, nemusím tak riešiť váhu, no stále je to box," uviedol Ward.

Pôvodne sa mal súboj uskutočniť na Islande, no pre nešpecifikované prekážky ho nakoniec presunuli do Dubaja. Exhibícia vypísaná na 3 x 3 minúty je na programe už túto sobotu.

Thor sa pripravuje na zápas.


zdroj: YouTube/ Hafthor Bjornsson

Komentáre (0)