WhatsApp žiada súhlas s novými podmienkami. Všetkých užívateľov sa to však netýka

11. 01 2021 07:40 | TVnoviny.sk
Aplikácia WhatsApp
Aplikácia WhatsApp Foto: shutterstoc.com/ sub job

Text je naviac písaný v angličtine, takže mnoho užívateľov mu ani nemusí porozumieť.

Užívatelia aplikácie WhatsApp sa musia pripraviť, že v týchto dňoch dostanú dôležité oznámenie, ktoré im môže citeľne zasiahnuť do súkromia. Píše Nova.

Týka sa nových užívateľských podmienok. Podľa nich tí, ktorí aj naďalej chcú túto aplikáciu používať, budú musieť zdieľať dáta s Facebookom a s ďalšími príbuznými spoločnosťami.

Text je naviac písaný v angličtine, takže mnoho užívateľov mu ani nemusí porozumieť. Spoločnosť v ňom oznamuje, že tí, ktorí nové podmienky neodsúhlasia do 8. februára, stratia možnosť aplikáciu využívať.

Medzi zdieľanými dátami má byť IP adresa, telefónne číslo alebo údaje o mobilnom zariadení. Facebook sa však tiež dozvie o finančných transakciách užívateľov (využívajú službu WhatsApp Pay) vrátane metódy platby alebo čiastke.

Tieto podmienky sa však netýkajú všetkých, ktorí túto aplikáciu používajú. Nové podmienky totiž majú dve varianty, pre užívateľov z Európskej únie a pre užívateľov mimo krajín EÚ.

Užívatelia z EÚ si však môžu oddýchnuť. V EÚ sa totiž technologické spoločnosti musia riadiť prísnejšími pravidlami pre ochranu osobných údajov, najmä GDPR. Aplikácia WhatsApp tak od týchto užívateľov nesmie žiadať zdieľať dáta s ďalšími spoločnosťami.

V novej verzii pravidiel tak pre užívateľov z EÚ zdieľanie s Facebookom nie je. Jedinú výnimku majú dáta potrebné k prevádzke chatovacej aplikácie, to však mal WhatsApp v podmienkach uvedené už v roku 2018.

Komentáre (0)