Parkúrový bežec svojim fanúšikom vyráža dych. V najnovšom videu predviedol famózne kúsky

18. 11 2020 06:35 | TVnoviny.sk/TV Markíza
Parkúrový bežec ohromil novými kúskami.
Parkúrový bežec ohromil novými kúskami. Foto: TV Markíza

Odvážlivec skáče zo strechy na strechu, akoby mal krídla.

Zo strechy na strechu skáče, akoby mal krídla. Nezastaví ho žiadna prekážka. Má iba jedno želanie: dostať sa do vytúženého cieľa. Nemecký parkúrový bežec ohromil na sociálnych sieťach všetkých svojich fanúšikov. V najnovšom videu predviedol neuveriteľné kúsky.

Príbeh sa začína na streche domu v Hamburgu, kde si Jason Paul chce spraviť selfie. Nešťastná náhoda zmení jeho plán.

Mobil padá z veľkej výšky a skončí v kabelke jednej z cestujúcich vo vyhliadkovej lodi. V tejto chvíli sa začína nekonečná naháňačka. Desiatky metrov nad zemou skáče z domu na dom. Uteká zo všetkých síl, aby sa čo najrýchlejšie dostal k svojmu mobilu. Nič ho pri tom nezastaví.

"Hamburg sme si nevybrali na nakrúcanie náhodou. V meste sú rôzne druhy architektúry a taktiež je tu niekoľko druhov dopravy. Sú tu vodné kanály, ulice a strechy domov," hovorí Jason.

Ten patrí k profesionálom, ktorí už na sociálnych sieťach zverejnili nejedno takéto video. "Každá scéna si vyžiadala presné načasovanie. Len jeden chybný krok mohol byť osudný," dodáva.

Najväčšou výzvou bol skok na autobus. Nielen preto, že sa museli presne zladiť a všetko do bodky naplánovať. Ale aj preto, lebo to bol najväčší skok na najmenšiu plochu. Nakoniec to vyšlo.

Svoje 15-ročné skúsenosti s parkúrom zúročil Jason aj v ďalších scénach, pri ktorých behá mráz po tele. Podľa jeho slov je to životný štýl, ktorému sa treba oddať celý.

Famózne kúsky si pozrite v reportáži Juraja Šimka.

 

Komentáre (0)