Zdrvujúca správa! Zomrela slávna Berta z Dva a pol chlapa

13. 10 2020 22:43 | markiza.sk
Zdrvujúca správa! Zomrela slávna Berta z Dva a pol chlapa
Zdrvujúca správa! Zomrela slávna Berta z Dva a pol chlapa Foto: Profimedia.sk

Conchata, odpočívaj v pokoji!

Filmový svet prišiel o ďalšiu skvelú herečku, ktorá bude hviezdiť už len v nebi. Americká herečka Conchata Ferrell zomrela vo veku 77 rokov. Informáciu potvrdili aj na oficiálnej stránke seriálu Dva a pol chlapa na Facebooku.

Conchatu trápilo zdravie od roku 2019. Vo februári tohto roka ešte portálu TMZ priznala, že pre infekciu obličiek skončila v decembri v nemocnici. Infekcia sa rozšírila a kontaminovala krv. Niekoľko týždňov ležala na JIS-ke.

Druhýkrát ju hospitalizovali v máji tohto roka po tom, čo sa necítila dobre. Viac ako štyri týždne strávila na jednotke intenzívnej starostlivosti, keď u nej nastala zástava srdca, ktorá trvala približne 10 minút.

Conchata Ferrell
Foto: Profimedia.sk
 

Herečku v júli previezli do zariadenia, kde poskytujú dlhodobú starostlivosť. Už v tom čase bola na respirátore a dialýze a napoly pri vedomí. Nedokázala, žiaľ, hovoriť a ani inak komunikovať.

Slávna Berta, ktorú si ľudia obľúbili v seriáli pre jej štipľavé a vtipné hlášky, už odpočíva v pokoji.

Conchata sa narodila 28. marca 1943 v Charlestone, Západnej Virginii. Absolvovala West Virginia University a Marshall University, kde získala titul sociálnych štúdií v oblasti vzdelávania. Nakoniec sa jej zapáčilo viac v divadle.

Dosiahla úspech na off-Brodway ako členka divadelnej spoločnosti Kruh na námestí vo Wilsonovej HOT L BALTIMORE. Jej ďalšiou úlohou na divadelných doskách bola Gertruda Blum v THE SEA HORSE.

Trvalo 30 rokov, kým sa z nej stala veľká hviezda, a to práve vďaka úlohe Berty v situačnej komédii Dva a pol chlapa, kde sa stala oporou pre komikov Charlieho Sheena a Jona Cryera. Za rolu Berty bola nominovaná na cenu Emmy za najlepší herecký výkon a podporu v komédii v rokoch 2005 a 2007.

Komentáre (0)