Slovensko má historicky prvého zástupcu v UFC. Debut ho čaká už o týždeň

19. 09 2020 08:30 | TVnoviny.sk
Ľudovít Klein na archívnej snímke z roku 2018..jpg
 

Turnaj UFC 253 sa uskutoční na ostrove Yas v Abú Zabí a na programe sú hneď dve titulové bitky.

Slovensko bude mať prvýkrát svojho zástupcu v najprestížnejšej MMA organizácii UFC. Podľa očakávaní sa ním stane najväčšia hviezda domácej scény Ľudovít Klein (25).

Člen trnavského Spartakus Fight Gym bude debutovať medzi elitou už na budúci týždeň, keď dostane príležitosť zabojovať na turnaji UFC 253.

"Je to oficiálne, 26. septembra si idem splniť môj najväčší sen. Som hrdý na to, že môžem ako prvý Slovák v histórii reprezentovať našu krajinu v UFC. Ďakujem všetkým, ktorí stoja pri mne a podporujú ma," napísal populárny slovenský bojovník na Instagrame.

Turnaj UFC 253 sa uskutoční na ostrove Yas v Abú Zabí a na programe sú hneď dve titulové bitky Adesanya vs. Costa a Reyes vs. Blachowicz.

Kleinov súper zatiaľ nie je známy, ale je viac menej isté, že slovenský bojovník nahradí niekoho z troch súbojov perovej alebo ľahkej váhy: Dawodu - Tučugov, Riddell - Silva alebo Landwehr - Young.

MMA zápasník známy pod prezývkou Lajoš má za sebou 18 zápasov, v ktorých 16-krát dosiahol víťazstvo. Naposledy úspešne zvládol súboj Oktagon Prime, v ktorom zložil Poliaka Lukasza Sajewskeho technickým KO už v prvom kole.

 

Komentáre (0)