Zatvorenie zjazdov z Prístavného mosta z Petržalky sa odkladá

07. 08 2020 12:50 | TVnoviny.sk/TASR
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: d4r7.com

Uzávera má trvať do konca marca.

Uzavretie zjazdov z Prístavného mosta z bratislavskej Petržalky sa odkladá. Podľa našich informácií o týždeň.

"Konzorcium D4R7 mesto informovalo, že v dôsledku dopravnej nehody termín uzávery zjazdov z Prístavného mosta z Petržalky v smere na Bajkalskú ulicu a v smere na Slovnaftskú ulicu odkladá," uviedla hovorkyňa mesta Katarína Rajčanová.

Legenda obchádzky počas výstavby mimoúrovňovej križovatky.
Foto: d4r7.com
 

V hlavnom meste mali pôvodne od piatkovej polnoci uzavrieť zjazdy z Prístavného mosta z Petržalky v smere na Bajkalskú a Slovnaftskú ulicu. Uzávera je súčasťou prác D4R7 na výstavbe mimoúrovňovej križovatky Prievoz a na rekonštrukcii existujúceho mostného telesa na križovatke.

Obchádzková trasa pre automobilovú dopravu i linky mestskej hromadnej dopravy má viesť cez Most Apollo, Košickú a Prievozskú ulicu. Predpokladaný termín znovuotvorenia zjazdov je stanovený na 31. marca 2021.

Takto by mala vyzerať uzávera a zmena MHD

Obchádzkové trasy navrhovali cez Most Apollo a po Gagariovej ulici. Dopravný podnik sa dohodol so zhotoviteľom, že cez most a na Dolnozemskej ulici vytvoria nový pruh pre autobusy MHD. Predpokladaný termín znovuotvorenia zjazdov je stanovený na 31. marca budúceho roka.

Dopravný podnik Bratislava pred uzatvorením pripustil i termín december 2020, aspoň v prípade zjazdu na Slovnaftskú ulicu, ktorý plánuje pre spoje MHD využiť s tým, že sa budú otáčať na nasledujúcom kruhovom objazde. "Je možné, že sa vtedy spustí aj zjazd na Bajkalskú ulicu, avšak nejde o zhotoviteľom garantovaný termín," ozrejmil dopravca v diskusii pod oznamom na sociálnej sieti.

Obmedzenie znamená obchádzku cez Most Apollo, Košickú a Prievozskú ulicu, túto trasu budú využívať aj linky MHD 96, 196 a 98.

Linky 96 a 196 v smere Letisko/ŽST Nové Mesto budú stáť na zástavke Miletičova na Prievozskej ulici, naopak, z trasy je vynechaná zastávka Prístavný most. Linka 98 v smere OD Slimák bude stáť na zástavke Miletičova i dočasne zriadenej zastávke Prievozská (zastávka regionálnej autobusovej dopravy), nebude stáť na zastávke Prístavný most.

Pozrite si reportáž, ktorú sme odvysielali v Televíznych novinách.

 

Komentáre ( 0)