VODIČI, POZOR! Falošný policajt zastavuje autá pod zámienkou kontroly

20. 05 2020 12:55 | TASR
Policajt a vojak strážia uzavretú osadu v Krompachoch.
Policajt a vojak strážia uzavretú osadu v Krompachoch. Foto: TASR

Muž jazdí na osobnom motorovom vozidle Seat EXO ST bielej farby s bratislavským evidenčným číslom.

Vodiči by si mali dávať pozor na podvodníka v uniforme, ktorý zastavuje autá pod zámienkou cestnej kontroly. Upozorňuje na to Ministerstvo vnútra.

V nedeľu 17. mája zastavil muž v policajnej uniforme v okrese Senec vodiča osobného auta, ktorého mal podrobiť cestnej kontrole. "Táto zjavne nebola v súlade s platnými zákonmi," informuje Petra Friese z tlačového odboru kancelárie Ministerstvo vnútra.

Na základe zistených skutočností by nemalo ísť o jeden prípad. Podľa Friese sa nedá vylúčiť, že sa v minulosti mužovi podarilo takýmto spôsobom od vodičov vyžiadať finančnú hotovosť za fiktívne uložené pokuty.

Prečítajte si aj: Hasičom sa naskytol otrasný pohľad: V havarovanom aute objavili zhorené dieťa

"Ide o muža, ktorý jazdí na osobnom motorovom vozidle Seat EXO ST bielej farby s bratislavským evidenčným číslom. Osoba sa pohybuje sama, vo vozidle s nálepkami Pitbull a za oknom má kameru, ktorou sníma 'dopravnú kontrolu'," uviedla Friese.

Úrad inšpekčnej služby Ministerstva vnútra vyzýva osoby, ktoré od začiatku roku do 17. mája zastavil a kontroloval tento podvodník, aby sa prihlásili na e-maile uis@minv.sk bez ohľadu na to, či uloženú pokutu zaplatili alebo nie.

Približne pred rokom riešila polícia podobný prípad v Českej republike. "Tu z výsledkov vyšetrovania vyplynulo, že osobou, ktorá neoprávnene ukladala pokuty, bol policajt vo voľnom čase," povedala Friese.

Komentáre ( 0)