Legendy boxu chystajú návrat: Holyfield odpovedal Tysonovi vlastným tréningovým videom

13. 05 2020 16:55 | TASR
Evander Holyfield a Mike Tyson.
Evander Holyfield a Mike Tyson. Foto: YouTube/Boxing Nation

Na nebezpečenstvá spojené s návratom do ringu nedávno varoval legendárny britský boxer Ricky Hatton, podľa ktorého ide o veľmi riskantný krok.

Zdá sa, že Evander Holyfield to s návratom do ringu myslí vážne. Štvornásobný majster sveta zverejnili video z tréningu, ktoré sa dá považovať ako odpoveď Mikovi Tysonovi, ktorý nedávno zaujal svet boxu ukážkou svojej formy. Holyfield (57) ukončil kariéru v roku 2011, keď porazil priemerného boxera Briana Nielsena, no rovnako ako jeho rival Tyson (53) vyzerá byť na svoj vek vo skvelej kondícii.

„Ste pripravený? Moment, na ktorý ste všetci čakali....šampión je späť!" napísal Holyfield s typickou skromnosťou na sociálnej sieti. Tyson tiež nedávno informoval, že začal s tréningom na exhibičné vystúpenia. Neskôr svoje vyhlásenie korigoval a pripustil, že sa nebráni ani ostrému súboju.

Podľa agentúry AFP by tento krok mohol viesť k tretiemu zápasu medzi Holyfieldom a ďalším niekdajším svetovým šampiónom Mikeom Tysonom. Americké duo zažilo v minulom storočí veľkú rivalitu.

Holyfield zvíťazil v roku 1996 v úvodnom vzájomnom stretnutí technickým knokautom a získal titul organizácie WBA, o rok neskôr ho obhájil v neslávne známej odvete. Tysona diskvalifikovali po tom, ako svojmu oponentovi odhryzol časť ucha.

"Nastal čas, aby som opäť ukázal bojovníka, akým som vždy bol. Treba niečo spraviť, ľudia potrebujú pomoc ako nikdy predtým," dodal Holyfield..

Tréner „železného Mikea" Rafael Cordeiro tvrdí, že bol prekvapený, ako dobre na tom po fyzickej stránke onedlho 54-ročný bývalý šampión je.

"Keď sme začali s tréningom, nevedel som, čo mám očakávať. Rukavice nemal na rukách 10 rokov, to, čo som videl, ma prekvapilo.Videl som chlapíka, ktorý má rovnakú rýchlosť a silu ako 22-roční mladíci. A poviem vám, musíte byť naozaj dobrý, keď chcete spárovať s Mikeom. Trénoval som množstvo ťažkých váh a stále má obrovskú silu. Jeho pravý hák dokáže zabíjať. Keď sa po mne prvýkrát zahnal pravačkou, prebehol mi pred očami celý život," povedal Cordeiro v rozhovore pre kanál ESPN.

„Cítim sa nezastaviteľný. Opäť sa cítim ako predtým. Bohovia vojny zapálili moje ego a chcú, aby som sa vrátil do boja. Predstavte si, že môžem ísť opäť bojovať a pomôcť všetkým tým ľuďom," povedal nedávno Tyson a potvrdil tak, že jeho cieľom je boxovať pre charitatívne účely.

Tyson a Holyfield nie sú jediné legendy, ktoré ohlásili návrat. O veľkolepom comebacku sníva aj Oscar de la Hoya. Na nebezpečenstvá spojené s návratom do ringu vo vysokom veku nedávno varoval legendárny britský boxer Ricky Hatton, podľa ktorého ide o veľmi riskantný krok.

Komentáre ( 0)