Žilinský závod automobilky KIA na budúci týždeň opäť spúšťa výrobu

01. 04 2020 00:00 | TVnoviny.sk, TASR
Výrobná linka závodu Kia Motors Slovakia v Žiline..jpg
 

Na Slovensku v súčasnosti zamestnáva Kia viac ako 3800 ľudí.

Žilinský závod automobilky Kia oznámil zamestnancom, že v pondelok 6. apríla opäť spúšťa výrobu. Informoval o tom juhokórejský výrobca automobilov na svojej oficiálnej stránke.

Vedenie spoločnosti zamestnancov ubezpečuje, že výroba bude aj naďalej prebiehať za prísnych hygienických preventívnych opatrení.

"Od pondelka 6. apríla do štvrtka 9. apríla budeme vyrábať v štandardnom trojzmennom režime. Po Veľkej noci prejdeme na dvojzmennú prevádzku (ranná a popoludňajšia), ktorá bude trvať do konca apríla," odkázalo vedenie automobilky svojím zamestnancom.

Spoločnosť Kia  Motors Slovakia prerušila výrobu automobilov v Tepličke nad Váhom v pondelok 23. marca.

Kia Motors Slovakia je jediný výrobný závod spoločnosti Kia Motors Corporation v Európe. Vybudovali ho v rokoch 2004 až 2006. Výrobu automobilov, ako aj motorov pre osobné autá spustili v decembri 2006.

Na Slovensku v súčasnosti zamestnáva Kia viac ako 3800 ľudí. Vyrába modely Kia Ceed v štyroch karosárskych úpravách - päťdverový Ceed, Sportswagon, ProCeed, Kia XCeed a športovo-úžitkový Kia Sportage. Od začiatku sériovej výroby opustilo brány závodu už viac ako 3,4 milióna vozidiel a 5 miliónov motorov.


Komentáre ( 0)