Mike Tyson reagoval na veľkohubé vyhlásenie Wildera. Odpoveď mnohých prekvapí

17. 02 2020 14:40 | TASR/TVnoviny.sk
Mike Tyson na archívnej snímke z roku 2017.
Mike Tyson na archívnej snímke z roku 2017. Foto: TASR/AP/Kamran Jebreili

Súboj Wilder vs Fury si môžete pozriet v noci zo soboty na nedeľu na Dajto.

Do boxerského zápasu roka Wilder vs Fury zostáva už iba týždeň a s blížiacim sa termínom vrcholí aj slovná vojna medzi aktérmi.

Bývalý majster sveta v boxe Tyson Fury porovnal týždeň pred súbojom o titul WBC svojho amerického rivala Deontaya Wildera s Vladimirom Kličkom.

"Nemyslím si, že má tvrdšie údery. Vladimir má mohutný k.o. úder a viac súbojov za sebou ako Wilder," cituje slová Furyho agentúra dpa. Wildera považujú na medzinárodnej scéne za boxera s najtvrdším úderom. Zo 42 víťazných duelov sa skončilo 41 triumfom k.o.

Obhajca titulu WBC toho na adresu Furyho už povedal veľa, v roku 2018 si však zobral na mušku aj jeho "menovca" - legendárneho Mikea Tysona. Wilder vtedy vyhlásil, že v prípade ich hypotetického súboja, pričom by obaja boli na vrchole svojich síl, by sa stal jednoznačným víťazom. "Ja proti Tysonovi z roku 1986? Zmietol by som ho z ringu!", povedal vtedy veľkohubý Američan v rozhovore pre portál TMZ.

Trvalo to dlho, no "Železný Mike" konečne odpovedal na túto očividnú provokáciu. Na jeho pomery išlo o prekvapivo pokojnú reakciu.

„Páči sa mi, že uvažuje takýmto spôsobom, povedal by som to isté. Je to svetový šampión a to je niečo špeciálne," uviedol Tyson v relácii televíznej stanice BT Sport.

Bývalý majster sveta tak rozšíril svoju pôvodnú strohú odpoveď. Keď sa ho pýtali prvýkrát, či by ho Wilder porazil, povedal iba "Nemyslím si to".

Už 23. februára sa v MGM aréne v Las Vegas odohrá najočakávanejší súboj tohto roka. V ringu sa proti sebe postavia aktuálny šampión WBC a svetová dvojka ťažkej váhy Deontay „The Bronze Bomber" Wilder (42-0-1, 41 KO) a bývalý držiteľ opaskov organizácii WBA, WBO, IBF, IBO a aktuálna svetová štvorka Tyson „Gypsy King" Fury (29-0-1, 20 KO).

Ide o ich druhý vzájomný súboj, keď sme v decembri 2018 nespoznali víťaza ani po 12. kolách.

A práve tento mimoriadne atraktívny súboj odvysiela televízia DAJTO v priamom prenose v nedeľu, 23. februára 2020 so začiatkom o 04:00 hod.

Zápas bude komentovať Slavo Jurko a spolukomentátorom bude tradične súčasný reprezentačný tréner Slovenska Pavol Hlavačka.

 

Komentáre ( 0)