Predstavili 117 nových emotikonov. Nechýba viacero transgenderových symbolov

05. 02 2020 07:55 | TVnoviny.sk
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Emodži vznikli v roku 1999 vďaka japonskému dizajnérovi Šigetakovi Kuritovi.

Milovníci emotikonov sa potešia. Americká organizácia Unicode Consortium totiž predstavila 117 nových druhov smajlíkov, ktoré sa v druhej polovici roka objavia na väčšine digitálnych platforiem.

Pri minuloročnej aktualizácii dali priestor genderovo neutrálnym alebo homosexuálnym emotikonom, teraz pridali transgenderový symbol aj vlajku.

Medzi novinkami je aj rodovo neutrálny Mikuláš, žena v smokingu, mamut, ľudské srdce či pľúca, ale aj populárne drinky bubble tea.

Nové emodži.
 

Ďalej medzi nimi figurujú náhrobný kameň, plagát, pasca na myši, hák, skrutkovač, bumerang, heligónka, kolieskové korčule, chata, červ, pierko, polárny medveď, čierna mačka či muž kŕmiaci bábätko.

Presný dátum vydania ešte neoznámili. Spoločnosti Microsoft, Google a Apple si ich momentálne len štylizujú do svojich operačných systémov.

Emodži vznikli v roku 1999 vďaka japonskému dizajnérovi Šigetakovi Kuritovi. Ten sa pri ich tvorbe inšpiroval svoju rodnou krajinou, konkrétne znakovým systémom kandži, mangou (japonský komiks) a piktogramami. V pôvodnej verzii navrhol celkom 176 druhov emodži.

Zdroj: Twitter/Emojipedia

Komentáre ( 0)