Využívate často internet a sociálne siete? Tieto stránky sa vám raz určite zídu

03. 12 2019 13:55 | TVnoviny.sk
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Týchto päť stránok vám uľahčí život.

Svet internetu nám ponúka množstvo príležitostí. Okrem vyhľadávania a sťahovania informácií dokážeme bezplatne a najmä rýchlo komunikovať, ale taktiež aj zrealizovať viacero služieb.

Veľkým nástrojom sú sociálne siete, na ktorých sa objavuje nespočetné množstvo dát, informácií či súborov.

Nie vždy však ide všetko tak, ako by sme chceli, a, povedzme si na rovinu, pomalá rýchlosť internetu nás dokáže nahnevať.

Pripravili sme pre vás zoznam piatich veľmi cenných stránok, ktoré človek nikdy nevie, kedy sa mu môžu zísť.

Speedtest

Pomocou neho v rámci pár sekúnd dokážete zistiť rýchlosť vášho internetu, či už sťahovania (download) alebo odosielania (upload) dát.

HavelBeenPwned

Stránka, ktorá dokáže zistiť, či nedošlo ku krádeži vašich prihlasovacích údajov. Ide o databázu unikátnych emailových adries a hesiel, ktoré boli s týmito adresami používané v rôznych službách.

Ak používate iba jedno alebo pár hesiel a táto stránka odhalí, že vaše údaje unikli, odporúčame si zmeniť heslá v pre vás najdôležitejších službách.

Privnote

Spôsob diskrétnej komunikácie. Ide o bezplatnú službu, ktorá umožňuje vytvoriť súkromnú správu a poskytuje odkaz na ňu, ktorý funguje len raz. Následne po prečítaní sa už spätne nebude dať prečítať ani pôvodným príjemcom.

Print Friendly & PDF

Táto vychytávka vám umožní transformovať hociktorú webovú stránku, plnú reklám a mimotextového obsahu, na jednoduchú, výlučne textovú PDF verziu s možnosťou tlače.

FBdownload

Umožní zaujímavý, často aj vlastný obsah stiahnuť z Facebooku do počítača. Ide o externú službu mimo ponuky samotného Facebooku. Je to veľmi jednoduché a efektívne. Po vložení konkrétneho odkazu na dané video sa vás spýta, akú kvalitu chcete stiahnuť.

Komentáre ( 0)