Apple predstavil nové telefóny. Prekvapil cenou

12. 09 2019 00:00 | TVnoviny.sk/tn.cz
Apple predstavil nové telefóny
Apple predstavil nové telefóny Foto: TASR/AP Photo/Tony Avelar

Svojich fanúšikov potešil aj predstavením ďalších zariadení.

Americká spoločnosť Apple predstavila v utorok nové telefóny iPhone a ďalšie produkty - tablety iPad, streamovacie službu Apple TV + či hodinky iWatch. Pri mobilných telefónoch Apple prekvapil cenou, informuje tn.cz.

Apple bude ponúkať tri nové modely telefónov - iPhone 11, iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. V ponuke zostávajú tiež tri staršie modely - minuloročný iPhone Xr a predvlaňajšie modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Tie Apple zlacnel.

iPhone 11 Pro sa začne predávať od 999 dolárov, iPhone 11 Pro Max od 1099 dolárov.

Cenu pre nové zariadenia nasadil Apple nižšie, než keď pred rokom predstavoval súčasnú generáciu telefónov.

 

Zákazníci si môžu vybrať zo šiestich farieb - bielej, čiernej, zelenej, žltej, fialovej a červenej "product RED", ktorým podľa Applu prispievajú na boj proti AIDS. LCD displej má uhlopriečku 6,1 palca.

A aké vylepšenia nový telefón prináša?

Apple láka na dvojicu fotoaparátov, oba majú rozlíšenie 12 MP a okrem širokouhlého objektívu je k dispozícii aj ultraširokouhlý zachytávajúci štyrikrát širšie zábery. Apple sa pochválil aj nočným režimom, ktorý má umožňovať nadobudnutie nevídane podarených snímok pri slabom svetle. Vylepšený bol aj portrétny režim a natáčanie videa. Telefón je vodeodolný až na 30 minút do hĺbky dvoch metrov.

Nový procesor A13 Bionic, ktorý poháňa všetky tri tohtoročné modely, sľubuje vyššiu rýchlosť aj úsporu energie. Telefón tak vydrží bez nabíjania o hodinu dlhšie, než minuloročný model.

Model Pro má naviac teleobjektív na fotenie profesionálnych portrétov a na priblíženie vzdialenejších objektov. Telefóny majú OLED displej, menšia verzia s uhlopriečkou 5,8 palca, model Max potom 6,5 palca. Vodeodolné majú byť až do hĺbky štyroch metrov. Kým základný model je z hliníka a skla, Pro je z nerezovej ocele a skla. V ponuke sú štyri farby - polnočná zelená, strieborná, vesmírne sivá a zlatá.

Objednávky Apple prijíma od 13. septembra, v predaji budú iPhony od 20. septembra.

Svojich fanúšikov Apple potešil aj predstavením ďalších zariadení. Odhalil 7. generáciu iPadu s uhlopriečkou 10,2 palca. Hodinky Apple Watch sa dočkali piatej generácie. Tá pridáva Always-on displej, teda displej zapnutý nepretržite. Hodinky majú aj virtuálny kompas či monitorovanie hluku v pozadí.

Hodinky Apple Watch sa dočkali piatej generácie.
Foto: TASR/AP Photo/Tony Avelar
 

Apple mieri vďaka streamingovej službe Apple TV + na televízne obrazovky. Od 1. novembra ponúkne divákom vlastnú tvorbu natočenú pre Apple. Začínať bude na 5 dolároch za mesiac. Za rovnakú cenu ponúkne Apple aj novú hernú službu Apple Arcade.

Komentáre ( 0)