Prvé detaily parkovacej politiky v Bratislave: Pozrite si, koľko budete platiť za svoje autá

10. 04 2019 13:05 | TVnoviny.sk
Aj takto sa parkuje v Bratislave.
Aj takto sa parkuje v Bratislave. Foto: TASR

Parkovné pre vodičov, ktorí nemajú trvalý pobyt v Bratislave, zatiaľ nie je známe.

Už sú známe prvé poplatky za parkovanie v hlavnom meste. Ak majú Bratislavčania v domácnosti viac ako jedno auto, rodina bude musieť načrieť poriadne do vrecka a príde o stovky eur.

Prvé auto v domácnosti
Foto: TV Markíza
 

Bratislavčan by mal za parkovanie jedného auta zaplatiť 49 eur ročne, za druhé 150 a za tretie auto v domácnosti 500 eur za rok. Parkovné pre vodičov, ktorí nemajú trvalý pobyt v Bratislave, zatiaľ nie je známe.

Parkovacia kartička navyše zaručí iba bezplatné ročné parkovanie v rámci vašej zóny (mestskej časti alebo jej časti), v iných zónach máte len dve hodiny denne zdarma a aj to len na jedno auto.

Miesto v garáži.
Foto: TV Markíza
 

Parkovacie miesto, najmä v exponovaných zónach, vám však nikto negarantuje, aj keď budete mať kartičku zaplatenú. O nových poplatkoch informuje Večerník Bratislava. Podrobnejšie detaily parkovacej politiky predstaví primátor Matúš Vallo na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Druhé auto v domácnosti
Foto: TV Markíza
 

V návrhu sa podľa portálu po novom neobjavuje kompenzácia vo forme bezplatného či zľavneného cestovania v MHD. Rovnako nie sú zatiaľ známe detaily ohľadne firemných vozidiel. Predbežne by sa o schválení návrhu prípadne jeho pozmeňovacích návrhoch malo hlasovať už v júni.

Tretie auto v domácnosti
Foto: TV Markíza
 

Komentáre ( 0)