Wilder po súboji s Furym vyšiel s pravdou von: Prečo nemohol využiť svoju najväčšiu zbraň?

06. 12 2018 06:55 | TVnoviny.sk
Deontay Wilder
Deontay Wilder Foto: TASR/AP/Brynn Anderson

Odveta sa zrejme uskutoční ešte pred súbojom proti Joshuovi.

Deontay Wilder sa niekoľko dní po zápase proti Tysonovi Furymu priznal, že pred tréningovým kempom si zlomil pravú ruku a musel absolvovať operáciu. Americký držiteľ titulu WBC preto podľa jeho slov nemohol naplno využiť svoju najväčšiu zbraň.

Fanúšikovia Wildera ale aj odborníci, po súboji, ktorý sa skončil remízou, mali pocit, že Wilder nepredviedol to najlepšie, čo vie. Úderov zo zadne pravej ruky mu vyšlo na jeho pomery veľmi málo. Američan nezvykle často využíval svoju ľavú ruku. Furyho síce dvakrát poslal na zem, no britský obor zakaždým vstal a zápas sa skončil remízou.

„Dvanásť týždňov pred prípravným kempom som si zlomil ruku. Nechcem sa vyhovárať, no inak by ste sa to nikdy nedozvedeli. Ani počas kempu som pravačkou nevedel dať poriadny úder. Môžete sa spýtať mojich sparingpartnerov," uviedol Wilder v rozhovore pre rádio SiriusXM.

Wilder by sa mal po obhajobe titulu majstra sveta vo verzii WBC v apríli 2019 stretnúť vo Wembley s Furyho krajanom Anthonym Joshuom, ktorý je majiteľom opaskov šampióna organizácii WBA, WBO a IBF. Po remíze v Los Angeles však nie je vylúčené, že ešte pred týmto duelom príde k odvete s Furym.

Komentáre ( 0)