Cestujúcich v Bratislavskom kraji čaká na jeseň veľká zmena. Bude to chcieť trpezlivosť

16. 08 2018 00:55 | TVnoviny.sk/TV Markíza
Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: TV Markíza

Pribudnú uzávery a obchádzky najvyťaženejších úsekov.

Desiatky nových vlakových a autobusových spojov. V Bratislavskom kraji sa od 19. augusta menia cestovné poriadky. Vybrané linky budú premávať oveľa častejšie ako doteraz. Samospráva chce odvrátiť dopravný kolaps zahustením verejnej dopravy.

Podľa Petra Sádovského, riaditeľa Slovak Lines, je viac ako 40 nových vodičov, ktorí budú k dispozícii pre potreby prímestskej autobusovej dopravy. Cestujúci by sa tiež mali konečne dočkať toho, že spoje budú na seba nadväzovať. „To, po čom všetci dlhé roky volali a nerobilo sa, že jednotlivé typy dopravy sa na seba napájajú a nadväzujú, tak odteraz to bude realitou," tvrdí predseda Bratislavského VÚC Juraj Droba. S posilnenými vlakmi a autobusmi podľa bratislavského primátora Iva Nesrovnala dopravný podnik synchronizuje mestskú hromadnú dopravu. Župa a hlavné mesto sa snažia takýmto spôsobom aspoň čiastočne odvrátiť hroziaci katastrofálny scenár na bratislavských cestách.

V zápchach si však zrejme postoja aj samotné autobusy. „To nehovoria, lebo tých ľudí tam nedostanú. Ľudia sú zvyknutí na to, že sa autom dostanú tam, kde potrebujú," tvrdí dopravný analytik Marián Ürge. Peklo na cestách spôsobia obchádzky a uzávery v súvislosti s výstavbou nultého obchvatu Bratislavy. Najkritickejšia sa javí uzávera kruhového objazdu pod Prístavným mostom. Ürge je presvedčený, že na tomto mieste nastane poriadny chaos.

Presné obmedzenia ešte konzorcium stavajúce nultý obchvat nespresnilo, no už teraz sa špekuluje, kadiaľ budú viesť obchádzky. „To, čo sa teraz navrhuje v mojich očiach realistické nie je. O tomto všetkom ale rokujeme a budeme rokovať," dodal Nesrovnal.