Na bratislavských cestách vypukne už od začiatku septembra dopravné peklo

12. 08 2018 09:30 | TVnoviny.sk/TV Markíza
Vizualizácia.
Vizualizácia. Foto: Reporofoto: tvnoviny.sk

Najväčšie problémy zrejme treba očakávať v okolí Prístavného mosta.

Na bratislavských cestách vypukne už od začiatku septembra dopravné peklo. Od jesene totiž pribudnú ďalšie uzavreté úseky, ktoré sa budú rekonštruovať. Najväčšie problémy zrejme treba očakávať v okolí Prístavného mosta.

Každý deň cezeň prejde vyše 110-tisíc áut. Jeho súčasťou je jeden z najväčších a najkomplikovanejších bratislavských kruhových objazdov. V najbližších mesiacoch sa táto oblasť úplne zmení a prestavia. Bude sem totiž ústiť nová rýchlostná cesta R7 v smere od Šamorína. Na aké konkrétne obmedzenia sa majú vodiči pripraviť, ešte nie je jasné. Španielske konzorcium, ktoré stavia nový obchvat a R7, to prezradí až na brífingu.

Zlé správy pre motoristov sa ale nekončia. Dopravný analytik tvrdí, že zápchy z tejto časti Bratislavy nezmiznú ani po tom, ako bude nová križovatka dobudovaná. Môžu za to ďalšie nové dopravné projekty v hlavnom meste.

Štát sa snaží dopravnú katastrofu zmierniť, posilňuje napríklad vlaky. To, či to bude stačiť, bude zrejme jasné na bratislavských cestách už od prvého septembra.

Viac v reportáži Lukáša Zuzelku.