Odveta po 15 rokoch: Titani boxu Lennox Lewis a Vitalij Kličko si to opäť rozdajú

18. 07 2018 06:55 | TVnoviny.sk
Vitalij Kličko a Lennox Lewis počas titulového zápasu na archívnej fotke z roku 2003.
Vitalij Kličko a Lennox Lewis počas titulového zápasu na archívnej fotke z roku 2003. Foto: Profimedia.sk

Prvý vzájomný súboj v roku 2003 bol nesmierne atraktívny.

Nedávno uplynulo 15 rokov od jedného z najpamätnejších zápasov ťažkej váhy v boxe za posledné dvadsaťročie.V Los Angeles sa vtedy skončil krvavý súboj medzi Lennoxom Lewisom (41-2-1, 32 KO) a vyzývateľom Vitalijom Kličkom (45-2, 41 KO) víťazstvom britského šampióna. Obaja boxeri na dôchodku sa teraz dohodli, že je čas na odvetu.

Tá bola v pláne aj po prvom zápase, no nakoniec z nej zišlo. Lewis totiž ešte v tom istom roku ukončil kariéru. Presný dátum opakovaného zápasu zatiaľ nestanovili - spomínajú sa termíny 30. september a 5. október. Ani jeden z aktérov už nie je aktívnym boxerom, pôjde teda „iba“ o exhibičný zápas.

Prvý súboj o tituly WBC a IBO však bol nesmierne atraktívny. Titani ťažkej váhy vtedy v Staples Centre v Los Angeles predviedli parádne ofenzívne predstavenie, ktoré ale ukončilo zranenie o šesť rokov mladšieho Klička. Otvorená rana nad ľavým okom znamenala technické K.O.

„Sľúbili sme si odvetu. Prišiel s tým sám Lewis. Hovoril, že sa nemám báť, že sa ešte stretneme v ringu. Som šťastný, že som mohol bojovať s takým veľkým šampiónom, akým bol Lennox Lewis. Ukázal som, že mám svetovú úroveň. Myslím si, že som bol lepší a na body by som vyhral,“ uviedol v ešte v júni súčasný starosta Kyjeva.

Vitalij Kličko (46) sa krátko po tomto rozhovore stal prvým Ukrajincom, ktorého uviedli do Siene slávy boxu v americkej Canastote. Najskôr o štyri roky by ho mal nasledovať aj jeho brat Vladimir. Práve počas tejto udalosti, na ktorej sa zúčastnil aj Lennox Lewis (52), sa mala zrodiť dohoda o odvete.

Vitalij Kličko a Lennox Lewis pred vzájomným súbojom v roku 2003.
Foto: TASR/AP
 

Komentáre ( 0)