Dajte otázky, Dajto odpovie! (jún 2018)

29. 06 2018 08:00 | www.dajto.sk
Dajte otázky, Dajto odpovie
Dajte otázky, Dajto odpovie Foto: TV Dajto

Pravidelne nám kladiete množstvo otázok. Dnes vám prinášame odpovede na ďalšie z nich!

Marek Sekera: Budete, prosím, vysielať 1. predkolo Ligy majstrov, keď bude hrať Spartak Trnava? A ešte by ma zaujímalo, či budete vysielať aj Wimbledon?
- Žiaľ, 1. predkolo Ligy majstrov neplánujeme vysielať. Rovnako neuvažujeme ani o zaradení Wimbledonu, s výnimkou možnosti, že by nás milo prekvapila slovenská účasť v semifinále. V takom prípade by ste určite videli daný zápas aj na našich obrazovkách. :-)

Ema Schroterová: Dobrý deň, chcem sa spýtať do rubriky Dajte otázky, Dajto odpovie, či plánujete vy alebo TV Markíza vysielať nejaké premiérové animované filmy. Prípadne by ste mohli zreprízovať staršie ako Pán Včielka, Rango, Megamozog, Gnómeo a Júlia, Za plotom, Príbeh žraloka, Frajeri na vlnách atď. Kladnou odpoveďou by ste viacerých potešili. Za odpoveď vopred ďakujem.
- Animované filmy a seriály môžete sledovať na Markíze každú sobotu a nedeľu v ranných a doobedňajších hodinách, napríklad filmy s hovoriacim psom Scooby-Doo alebo seriál Tučniaci z Madagaskaru. Na animovanú trilógiu Madagaskar alebo Pán Včielka sa môžete tešiť už v auguste.

Ján Ďurcinka: Budete, prosím, vysielať 10. sériu seriálu Smallville?
- Bohužiaľ, danú sériu nemáme zakúpenú a zatiaľ neplánujeme vysielať. Tešiť sa však môžete napríklad na seriál Prvých 100, ktorý začína už najbližší pondelok, 2. júla 2018, po 22.00 hodine a budeme ho vysielať vždy od pondelka do štvrtka v dvoch častiach za sebou.

Peter Zubko: Dobrý deň, neplánujete odvysielať seriál Krypton, ktorý súvisí s fillmom Superman a so seriálom Smallville, prípadne filmy Hlbočina - Below (2002), Netvor (1998) od Petra Benchleyho, Doom (2005) s The Rockom, Duchovia Marsu?
- Žiaľ, tieto vami spomínané tituly neplánujeme vysielať. Tešiť sa však môžete na množstvo ďalších novších aj starších klasík.

Janka Lengerová: Dobrý deň, chcem sa opýtať, či v blízkej budúcnosti plánujete vysielať seriály The Walking Dead a Fear the Walking Dead. Ďakujem za odpoveď.
- O zaradení týchto titulov aktuálne neuvažujeme, už v blízkej budúcnosti sa však môžete tešiť na seriály ako Posledná loď, Stúpenci, Čierny zoznam alebo Prvých 100. Na Markíze zas budúci týždeň začínajú hneď dva skvelé premiérové seriály - v pondelok večer Smrtonosná zbraň a v stredu večer Ňuchač.

Petra Sabová: Môžem sa opýtať, akú pesničku ste použili do reklamy na Roland Garros 2018?
- Úvodná imidžová kampaň obsahovala pesničku francúzskeho rapera narodeného v Maroku s umeleckým menom Lartiste a pieseň sa volala Catchu Catchu.

Toni Schmidt: Budete na Dajto vysielať Bundesligu 2018/19?
- Žiaľ, Bundesligu už neplánujeme vysielať. V rámci futbalu sa môžete tešiť hneď na začiatku septembra na zápas našej národnej reprezentácie do 21 rokov Slovensko – Taliansko, a následne pokračovanie kvalifikačných zápasov danej reprezentácie.

Andy Gogo Goliáš: Kedy uvidíme 22. sériu Kobry 11? Budete vysielať 14. sériu NCIS, 4. sériu sitcomu Mama , 8. a 9. sériu NCIS Los Angeles?
- Máme pre vás dobrú správu, 22. séria seriálu Kobra 11 sa dostane na obrazovky už v druhej polovici tohto roka. Nové série seriálov NCIS – Námorný vyšetrovací úrad a NCIS: Los Angeles plánujeme nasadiť do vysielania budúci rok.

Dávid: Chcem sa spýtať, či neplánujete cez leto vysielať nejaké nové seriály? Neplánujete reprízovať Farmu alebo Ostrov?
- V rámci seriálov by sme radi upriamili vašu pozornosť na Markízu, kde budúci týždeň štartujú hneď dva nové tituly – v pondelok premiéra amerického seriálu Smrtonosná zbraň, inšpirovaného rovnomennou slávnou filmovou sériu, a v stredu premiéra ukrajinského kriminálneho seriálu Ňuchač. Slovenskú reality šou Ostrov, ktorá bola natočená na exotických Filipínach, si budete môcť vychutnať na Dajto počas leta každý pracovný deň po 12-tej hodine.

Peter: Pekný deň Dajto, budete rokovať so skupinou Nova o odkúpení slovenských práv na Európsku ligu UEFA na tri sezóny pre divákov TV Markíza, VOYO.sk a Dajto?
- Nova Sport je naša partnerská stanica a vysiela pre Českú aj Slovenskú republiku. Rovnako programy Nova Sport 1a Nova Sport 2 môžete „live“ sledovať prostredníctvom našej platformy VOYO.sk. Z tohto dôvodu neplánujeme rokovať o daných právach, pretože Nova Sport je oficiálne česko-slovenská športová stanica.

Jozef: Dobrý deň, môžete napísať, kedy plánujete odvysielať seriál Blindspot?
- Blindspot je jeden z najlepších a najkvalitnejších seriálov, ktoré sa v USA vyprodukovali za posledných 10 rokov. Veľmi dôkladne zvažujeme jeho nasadenie, aby sme ho do programovej štruktúry zaradili v správnom čase na správne miesto. :-) Určite sa ho však dočkáte už čoskoro vo forme „seriálového maratónu“ kompletnej 1. a 2. série.

Lukáš Ondruš: Dobrý deň, nemáte v pláne vysielať americké seriály Kingdom, The Magicians alebo Animal Kingdom? Ďakujem za odpoveď.
- Bohužiaľ, žiadny z daných seriálov neplánujeme vysielať. Tešiť sa však môžete na mnohé iné tituly, ktoré vás čakajú počas leta alebo jesene na Markíze alebo Dajto.

Nitroman: Prečo sa seriál ZOO nedá pozrieť v archíve?
- Žiaľ, na niektoré seriály nemáme kompletné online práva, preto ich nemôžeme umiestniť do videoarchívu.

Chandler: Zdravím, kedy budete vysielať seriál Kobra 11 od 1. série ? Ďakujem.
- Úplne 1. sériu obľúbenej Kobry 11 si môžete vychutnať hneď od budúceho týždňa, štartuje v utorok o 18:00.

Marek: Dobrý deň, chcel by sa spýtať, či nemáte niekde vo videoarchíve reláciu 112. Ďakujem za odpoveď.
- Relácia 112 sa vo videoarchíve z kapacitných dôvodov nenachádza. Aktuálne vysielame premiérové časti z produkcie Českej televízie nazvané 112 – Tiesňová linka. Od pondelka do štvrtka vysielame reláciu 112 od polnoci až do rána, takže ak ste aj zmeškali nejakú epizódu, určite si ju v danom nočnom pásme znovu nájdete.

Renáta: Chcela by som sa opýtať, či budete vysielať seriál Alf?
- Bohužiaľ, Alfa už neplánujeme vysielať. Zabávame vás však každý pracovný deň seriálom Teória veľkého tresku od 14.00, a to hneď v štyroch častiach za sebou. Na jeseň navyše odvysielame aj premiérovú X. sériu tohto obľúbeného sitcomu.


PR oddelenie skupiny Markíza


Ak máte na nás aj vy nejaké otázky, položte nám ich prostredníctvom Facebooku alebo formulára na titulke www.dajto.sk!

Komentáre ( 0)