29. 09 2017 07:51 | www.dajto.sk

Dajte otázky, Dajto odpovie! (september 2017)

Pravidelne nám kladiete množstvo otázok. Dnes vám prinášame odpovede na ďalšie z nich!

Dajte otázky, Dajto odpovie
Dajte otázky, Dajto odpovie Foto: TV Dajto

Ján Ďurcinka: Kedy uvidíme 3. sériu Scooby-Doo: Záhady s.r.o.?
- Počas tohtoročných vianočných sviatkov sa môžete tešiť na niekoľko animovaných filmov v hlavnej úlohe s legendárnym animovaným psom Scooby-Doo. :-)

Miroslav Bebej: Kedy budete vysielať pokračovanie NCIS: Los Angeles a kedy konečne uvidíme nové časti Kobry 11?
- Môžete sa začať tešiť, nová XXI. séria seriálu Kobra 11 odštartuje už na konci októbra, premiérové časti seriálu NCIS: Los Angeles sa dostanú na obrazovky Dajto začiatkom budúceho roka.

Nika Kubániková: Dá sa seriál ZOO pozrieť aj na niekde v archíve?
- Žiaľ, vysielacie práva nám to neumožňujú. Na opätovné nasadenie seriálu ZOO sa však môžete tešiť v prvej polovici budúceho roka.

Jozef Toman: Prečo vysielate len jeden zápas týždenne z Bundesligy?
- Dôvod je jednoduchý, nie sme stanica zameraná výlučne na šport. Naše hlavné programové piliere tvoria kvalitne akčné filmy a seriály, atraktívne športové podujatie sú už len pomyselnou čerešničkou na torte. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo získať vysielacie práva na jeden zápas z Bundesligy každú sobotu o 15.20, kedy sa v rámci súťaže hrá najviac zápasov. Môžeme vás ale potešiť, že napríklad už tento víkend odvysielame mimoriadne hneď 2 zápasy z Bundesligy a to v sobotu, 30. septembra, o 15.20 zápas FC Augsburg – Borussia Dortmund a v nedeľu, 1. októbra, v rovnakom čase od 15.20 zápas Hertha Berlín – Bayern Mníchov.

Marek Pakman: Dobrý deň, plánuje Dajto odvysielať boxerské zápasy šampiónov ťažkej hmotnostnej kategórie Joshua - Pulev, Deontay Wilder - Luiz Ortiz, ktoré sa majú uskutočniť 28. októbra, resp. 4. novembra?
- Aktuálne rokujeme o vysielacích právach na prestížny boxerský zápas Anthony Joshua vs. Kubrat Pulev. Veríme, že už čoskoro vám budeme môcť zvestovať dobrú správu. :-)

Tomáš Kysel: Mohli by ste zaradiť do programu seriál Smallville 1-10?
- Žiaľ, príbehy o mladom Supermanovi už neplánujeme vysielať. Už o pár mesiacov sa však môžete tešiť napríklad na film Muž z ocele, rovnako počas Vianoc prinesieme aj seriál o mladom Batmanovi – Gotham. Pripomenieme si I. a následne odvysielame aj premiérovú II. sériu. :-)

Andy Gogo Goliáš: Budete dávať nové časti 21. série Kobry 11 aj do archívu?
- Žiaľ, vo videoarchíve nebude možné sledovať premiérové časti seriálu Kobra 11.

Ondriss Ondriss: Budete vysielať seriály Walker, texaský ranger a Rodinu Addamsovcov?
- Neporaziteľný Chuck Norris sa vráti na obrazovky Dajto ako Walker, texaský ranger už v budúcom roku.

Peter Zubko: Dobrý deň, odvysielate ešte niekedy film Votrelec: Vzkriesenie? Ďakujem.
- Žiaľ, na daný film nemáme aktuálne zakúpené vysielacie práva. V rámci hororového žánru sa môžete počas októbrových štvrtkov tešiť napríklad na filmy ako Resident Evil: Odveta, Underworld: Prebudenie, či Nezvratný osud 2.

Terezka: Budete vysielať niekedy v týždni večer komediálne seriály, napr. Teória veľkého tresku alebo Dva a pol chlapa?
- Komediálny seriál Teória veľkého tresku sa aktuálne vysiela na Markíze v sobotu predpoludním. Na Dajto prinášame od pondelka do piatka v obedných hodinách seriál ďalší, ale nemenej skvelý sitcom s Charliem Sheenom v hlavnej úlohe - Kurz sebaovládania. V súčasnosti vo večerných časoch neplánujeme vysielať tento typ seriálov.

Mária Kotkodáčik Valachová: Chcem sa spýtať, či bude repríza posledných častí 2. série seriálu ZOO, ktoré mali byť v nedeľu, 24. septembra, o 20.15?
- Žiaľ, seriál ZOO sa nestretol s dostatočným diváckym záujmom, preto sme boli nútení záverečné časti 2. série posunúť až za 22.00. Na obe odvysielané sezóny sa môžete tešiť v júni budúceho roka.

Ján: Dokedy bude Dajto vysielať zápasy Bundesligy?
- Bundesligu máme zakúpenú na sezónu 2017/2018, čiže do mája budúceho roka.

Leona: Dobrý deň, chcem sa spýtať, či sa tento rok ešte dočkáme nejakých premiérových seriálov na Dajto.
- Samozrejme, aktuálne vysielame premiérovú III. sériu seriálu Lovec zločincov, od novembra sa môžete tešiť na premiérové časti seriálu Myšlienky vraha (X. séria). Už túto sobotu začíname na Dajto vysielať I. sériu seriálu Škorpión, ktorú ku koncu roka vystrieda premiérová II. séria. Takže je sa na čo tešiť. :-)

Ján: Dobrý deň, mám niekoľko otázok: Kde môžem sledovať svoj televízny kanál online na internete? A ukážete nám v tomto roku aj staré časti Pevnosti Boyard?
- Staré časti Pevnosti Boyard aktuálne neplánujeme vysielať, každú stredu o 20.30 si však na Markíze môžete vychutnávať čerstvé časti natočené počas uplynulého leta.


PR oddelenie skupiny Markíza


Ak máte na nás aj vy nejaké otázky, položte nám ich prostredníctvom Facebooku alebo formulára na titulke www.dajto.sk!


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.