Šokujúce rozuzlenie: Kanada strelila víťazný gól tri sekundy pred koncom zápasu

13. 05 2019 23:00 | rd, TASR
Kanadský hráč Anthony Mantha oslavuje gól do našej siete na MS 2019.
Kanadský hráč Anthony Mantha oslavuje gól do našej siete na MS 2019. Foto: TASR/AP

Slováci dvakrát viedli o dva góly.

Slovenská hokejová reprezentácia prehrala vo svojom treťom zápase na domácich majstrovstvách sveta v Košiciach s Kanadou 5:6.

V tretej tretine je stav 5:5. Skóre duelu otvoril v 8. minúte Matúš Sukeľ, už o tri minúty zvýšil Adam Liška.

Na 1:2 z pohľadu zámorského celku znížil v 17. minúte Anthony Mantha. Minútu pred koncom úvodnej časti zápasu vyrovnal v presilovej hre Shea Theodore.

Slováci hrali na začiatku druhej tretiny presilovú hru o dvoch hráčov. Prvú možnosť síce nevyužili, druhú však už zásluhou Ladislava Nagya v 22. minúte áno - 3:2.

Prešli štyri minúty a svoj druhý gól v zápase dosiahol Adam Liška - 4:2. V 28. minúte však Kanaďania využili ďalšiu presilovku - Jonathan Marchessault znížil na 3:4.

V 29. minúte sa presadil aj jeho spoluhráč Anthony Cirelli a vyrovnal skóre duelu na 4:4.

V 37. minúte misky váh otočil na stranu favorita Anthony Cirelli - 4:5. Tento moment vyhnal z bránky Patrika Rybára, ktorého nahradil Marek Čiliak. Vytúžené vyrovanie prišlo v 51. minúte, druhý gól v zápase dosiahol Matúš Sukeľ - 5:5.

Keď sa už duel blížil do predĺženia, prišla presilová hra súpera, ktorú tri sekundy pred koncom zápasu zužitkoval Mark Stone, ktorý uzavrel na konečných 6:5 pre Kanadu.