Tvrdé slova hokejistov na adresu Bokroša: Z tohto môže byť veľká búrka v slovenskej hokeji

06. 01 2019 09:25 | TVnoviny.sk
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš.
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov Ernest Bokroš. Foto: TASR

Na sociálnej sieti sa vyjadril Martin Pospíšil a Miloš Fafrak.

Za nie celkom dobrými výsledkami na MS v hokeji do 20 rokov môže byť aj zlá atmosféra v tíme. Svedčí o tom tvrdá a otvorená kritika dvoch hráčov z kádra Martina Pospíšila a Miloša Fafraka. Obaja sa podelili o svoje rozhorčenie na sociálnej sieti.

Ako prvý sa ozval Martin Pospíšil, ktorý si naozaj nebral servítku pred ústa. Najviac si to odniesli tréner Ernest Bokroš a manažér tímu Roman Ulehla.

Pospíšil opísal situáciu od začiatku, ako sa pripojil k tímu. Podľa jeho slov sa o neho vôbec nezaujímal manažér tímu a tréner ho vôbec ani nechcel zobrať na MS.

„Bokroš, ktorý ma nechcel zobrať na MS, totiž aj po horúcej linke zrejme so Šatanom ( Šatan dostal echo, že nebudem Bokrošom zaradený v nominácii na MS a zrejme Bokrošovi „prikazal", že najproduktívnejší hráč USHL musí byť samozrejme v nominačke), sa ma totiž skúsil zbaviť cez chalanov (no úplne choré). Na meetingu si ma však zastali, chceli ma mať v teame, vážim si to veľmi chalani," napísal Pospíšil.

Mladý hráč sa vyjadril ku komunikácii, ktorá nemala nič spoločné s profesionalitou. Tréner vraj proti nemu huckal aj samotných hráčov.

„Celá komunikácia počas MS bola hrozná, akú zlú náladu robil v teame, to sa proste nedá opísať. Huckal kapitána a asistentov aby má z*ebali a tak isto niektorých iných hráčov a tu komédiu, ktorú predvádzali na každom meetingu, tak to bolo hrozné ako pred hráčmi sa hádali alebo vraveli niečo jeden na druhého tak to som nechápal. Úplné blbákovo," dodal Pospíšil.

Zároveň priznal, že ho pred Bokrošom varovali aj jeho starší bratia, ktorí si pri ňom mali zažiť nepekné chvíľky.

„Ja som nechcel starším bratom Kristiánovi a Michalovi veriť keď mi vraveli čo je Bokroš za kreatúru, resp. čo sa dialo pred pár rokmi Kristiánovi na MS a ako ho ponižoval a hneď po prvom vydarenom zápase. Upozorňoval ma na to, ale neveril som mu, že reprezentačný tréner by sa takto správal k hráčom a vyskúšal som si to na vlastnej koži a miestami som na vlastné prekvapenie pomaly zabudol hrať hokej," napísal Pospíšil

Celý status si môže prečítať TU

Martin Pospíšil zrejme nabudil aj svojho spoluhráča Miloša Fafraka, ktorý pôsobil celý ročník v projekte dvadsiatky. Podľa neho o hráčov v tíme nebolo vôbec postarané.

„Čo môžem povedať k staraniu sa o hráča, prístup trénerov a celkovo realizačný tím - bolo to hrozné. Okrem hokejok, zničenej nálady a najhoršej sezóny z pohľadu výsledku a aj z pohľadu toho, že tak zlého trénera ako pán Bokroš som nemal, a to som počúval už do ročníka 97, kde som niektorých chalanov poznal, ale nechcel som tomu veriť," napísal Fafrak.

Kritike sa opäť nevyhol ani manažér tímu Roman Ulehla. "Keď niekto bol zranený v projekte pán „manažér" Ulehla sa ani neunúval len zaviesť hráča do nemocnice, lebo mal veľmi veľa roboty, takže sme si museli sami zaplatiť taxík a všetko si dohodnúť," vysvetli Fafrak.

„Neprali nám prádlo, čo nosíme na ľad celý mesiac, čo sme si museli domov brat a sami prať, to som ešte nezažil," doplnil.

Celý status si môžete prečítať TU


O rekaciu sme požiadali aj Slovenský zväz ľadového hokeja.

Komentáre ( 0)