Máme nové múzeum. Nájdete tam kúsky aj od hviezd NHL

05. 09 2018 10:35 | TVnoviny.sk/TV Markíza
Dresy v hokejovom múzeu v Trenčíne.
Dresy v hokejovom múzeu v Trenčíne. Foto: TASR

Samozrejme nechýba ani posledný dres Pavla Demitru.

To, že je Slovensko hokejovou krajinou a tento šport je u nás najpopulárnejší, je všeobecne známe. V utorok (4. septembra) otvorili na Zimnom štadióne Pavla Demitru v Trenčíne Hokejové múzeum. Nájdete tam artefakty svetových hokejových hviezd.

Majiteľ múzea Miloš Radosa začínal s 20 exponátmi. Väčšinou to boli podpísané dresy chalanov, ktorí boli z Trenčína. Samozrejme, nechýbajú dresy najslávnejších hráčov Dukly - Roberta Švehlu, Pavla Demitru, Mariána Gáboríka, Zdena Cháru, Tomáša Kopeckého a Mariána Hossu.

Múzeum bude otvorené každý deň popoludní i tri hodiny pred každým zápasom.

Práve držiteľ troch Stanley cupov daroval do múzea hokejku, s ktorou odohral pred piatimi rokmi tisíci zápas v NHL. "Mám ich päť, lebo som si nastavil, že asi ich budem potrebovať do budúcna. Myslím si, že sa tam bude fakt hodiť," povedal Hossa.

Suveníry v Hokejovom múzeu v Trenčíne od Wayna Gretzkeyho.
Foto: TASR
 

Sú tu aj hokejky ruských legiend ako boli Sergej Makarov, Igor Larionov, Vladimír Krutov, či Vjačeslav Fetisov. Nechýba ani zastúpenienajlepšieho hráča všetkých čias Wayna Gretzkeyho. „Je to jeho hokejka, s ktorou hral v Prahe na MS, je tu jeho prilba i dres s podpisom," povedal Radosa.

Z našich legiend tu vystavili hokejky bratov Šťastných, Vladimíra Dzurilu ale aj poslednú hokejku Pavla Demitru. Je tu takmer 900 exponátov, z toho asi 250 hokejok a asi 150 párov korčúľ.

 

Komentáre ( 0)