Predzápasové porovnanie: Čaká nás kľúčový duel s Francúzmi

10. 05 2018 10:55 | TVnoviny.sk
Na snímke slovenská striedačka, tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay v zápase základnej Slovensko - Švajčiarsko.
Na snímke slovenská striedačka, tréner slovenských hokejistov Craig Ramsay v zápase základnej Slovensko - Švajčiarsko. Foto: TASR

Naposledy sa slovenský výber predstavil vo štvrťfinále ešte v roku 2013. Prelomí negatívnu sériu?

Zverenci lúčiaceho sa trénera Davea Hendersona majú na svojom konte odohrané rovnako ako náš výber tri zápasy. V tom prvom nestačili na stále suverénnych Rusov, ktorí im nasúkali sedmičku. Potom prišlo povinné víťazstvo nad Bieloruskom v pomere 6:2 a naposledy si výber galského kohúta zaknihoval ďalší zápas bez streleného gólu. Švédsky gigant zvíťazil 4:0.

Po troch dueloch tak majú Francúzi jedno víťazstvo, dve prehry, tri body a skóre 6:13. Najproduktívnejším hráčom tohto výberu je trojbodový Stéphane da Costa (1+2). Slovenský tím má na konte o jeden bod viac. Najskôr si partia okolo Andreja Sekeru pripísala do tabuľky bod po prehre s Českom po nájazdoch, nasledoval bezbodový duel proti Švajčiarsku (0:2) a trojbodový zásah prišiel proti Rakúsku (4:2). 

Našim najlepšie bodovaným hokejistom v Dánsku je najstarší člen Ramsayho kádra - 39-ročný Ladislav Nagy, ktorý má na konte tri asistencie. Nakoľko nás ešte čakajú konfrontácie proti proti gigantom Rusku a Švédsku, je jasné, že ak chceme ešte teoreticky bojovať o postup, mali by sme toto stretnutie vyhrať v riadnom hračom čase. Naposledy sa slovenský výber predstavil vo štvrťfinále ešte v roku 2013, teda už pred piatimi rokmi. 

Zápas s Francúzskom sa začína o 16.15 h.

Komentáre ( 0)