Cez deň účtovník, večer amatérsky hokejista: Brankár z pivnej ligy sa stal hviezdou zápasu v NHL

31. 03 2018 01:50 | TVnoviny.sk
Scott Foster nečakal, že sa dočká takého úspechu.
Scott Foster nečakal, že sa dočká takého úspechu. Foto: YouTube/Brady Trettenero

Chicagu Blackhawks pomohol v zápase proti Winnipeg Jets.

Hokej hral súťažne naposledy pred dvanástimi rokmi v poslednom univerzitnom ročníku, kde vtedy v jednej tretine dostal tri góly. V posledných rokoch je 36-ročný účtovník Scott Foster len rekreačným brankárom a chytáva v mestskej súťaži, takzvanej pivnej lige. Zo dňa na deň sa však stal brankárskou hviezdou NHL.

Chicago Blackhawks v piatkovom zápase proti Winnipeg Jets v poslednej tretine viedlo 6:2, ich brankár Collin Delia sa však nešťastne zranil. Avšak už aj on bol náhradníkom Antona Forsberga, ktorý sa zranil počas rozcvičky pred samotným zápasom. Do bránky sa tak postavil záložný brankár Scott Foster. 

Štrnásť minút pred koncom zápasu sa tak mohlo zdať, že štvorgolový chicagský náskok bude razom minulosťou. Foster však s pomocou hráčov, ktorý sa snažili o to, aby sa k nemu puk ani len nepriblížil, prekvapil. Zastavil všetkých sedem striel, ktoré naňho leteli a skóre sa mu až do konca podarilo udržať v nezmenenej podobe.

„Pracujem ako účtovník. Pred pár hodinami som sedel za počítačom a ťukal do klávesnice. Teraz stojím pred vami po odohratí 14 minút zápasu NHL,“ citoval Fostera po skončení portál TSN. 

Každý tím má v talóne niekoľko záložných brankárov, presne pre podobné prípady. Podľa terajších pravidiel musia byť na štadióne, v minulosti ich zháňali cez telefón. Náhradníci nemôžu sedieť na striedačke, preto sa často uchýlia do tlačového centra, kde si pozrú zápas a najedia sa.

„Zajtra sa zobudím, oblečiem sa a vrátim sa do bežného života. Tento zážitok si však budem ešte dlho pamätať,“ dodal Foster.

Komentáre ( 0)