26. 01 2018 12:45 | TASR

Všetky nominácie pokope. Pozrite si kádre účastníkov olympijského hokejového turnaja

V akcii uvidíme aj troch tínedžerov, ktorí sa na prelome rokov predstavili na MS do 20 rokov v americkom Buffale.

Hráči Slovenska pred duelom na MS 2017 proti Dánsku.
Hráči Slovenska pred duelom na MS 2017 proti Dánsku. Foto: TASR

Do začiatku zimných olympijských hier v Pjongčangu zostáva už len niekoľko dní, a tak niet divu, že všetkých 12 tímov mužského hokejového turnaja zverejnilo svoje nominácie do Južnej Kórei.

Hoci sa pod piatimi kruhmi nepredstavia najlepší hokejsiti z NHL, pri pohľade na kádre niektorých výberov si akiste každý hokejový fanúšik príde na svoje. Nominácie sme rozdelili podľa jednotlivých skupín.

A-skupina:

Kanada:

brankári: Justin Peters (Kolín Haie), Kevin Poulin (Medveščak Záhreb), Ben Scrive (Salavat Julajev Ufa)
obrancovia: Stefan Elliott (HV 71), Chay Genoway (Lada Togliatti), Cody Goloubef (Stockton), Marc-Andre Gragnani (Dinamo Minsk), Chris Lee (Metallurg Magnitigorsk), Maxim Noreau (SC Bern), Mat Robinson (CSKA Moskva), Karl Stollery (Dinamo Riga (KHL)
útočníci: René Bourque (Djurgardens IF), Gilbert Brulé (Červená hviezda Kchun-lun), Andrew Ebbett (SC Bern), Quinton Howden (Dinamo Minsk), Chris Kelly (Belleville), Rob Klinkhammer (Ak Bars Kazaň), Brandon Kozun (Lokomotiv Jaroslavľ), Maxim Lapierre (HC Lugano), Eric O’Dell (HK Soči), Mason Raymond (SC Bern), Derek Roy (Linköping HC), Christian Thomas (Wilkes-Barre/Scranton), Linden Vey (Barys Astana), Wojtek Wolski (červená hviezda Kchun-lun)

Tri najväčšie hviezdy: Bourque, Brule, Roy

Česko:

brankári: Patrik Bartošák (Vítkovice), Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk/KHL), Dominik Furch (Avangard Omsk/KHL)
obrancovia: Michal Jordán, Jan Kolář (obaja Amur Chabarovsk/KHL), Ondřej Němec (Kometa Brno), Tomáš Kundrátek (Nižnij Novgorod/KHL), Vojtěch Mozík (Viťaz Podolsk/KHL), Jakub Nakládal (Lokomotiv Jaroslavľ/KHL), Adam Polášek (HK Soči/KHL), Ondřej Vitásek (Jugra Chanty-Mansijsk/KHL)
útočníci: Milan Gulaš, Tomáš Mertl (obaja Plzeň), Michal Birner, Roman Červenka (obaja Fribourg-Gottéron/Švaj.), Martin Erat (Kometa Brno), Petr Koukal (Hradec Králové), Michal Vondrka (Chomutov), Roman Horák (Viťaz Podolsk/KHL), Jan Kovář (Metallurg Magnitogorsk/KHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švaj.), Lukáš Radil (Spartak Moskva/KHL), Michal Řepík (Slovan Bratislava/KHL), Jiří Sekáč (AK Bars Kazaň/KHL), Tomáš Zohorna (Amur Chabarovsk/KHL)

Tri najväčšie hviezdy: Červenka, Erat, Sekáč

Švajčiarsko:

brankári: Leonardo Genoni (SC Bern), Jonas Hiller (EHC Biel), Tobias Stephan (EV Zug)
obrancovia: Eric Blum (SC Bern), Raphael Diaz (EV Zug), Félicien Du Bois (HC Davos), Philippe Furrer (HC Lugano), Patrick Geering (ZSC Lions), Romain Loeffel (Servette Ženeva), Dominik Schlumpf (EV Zug), Ramon Untersander (SC Bern)
útočníci: Cody Almond (Servette Ženeva), Andres Ambühl (HC Davos), Simon Bodenmann (SC Bern), Enzo Corvi (HC Davos), Gaëtan Haas (SC Bern), Fabrice Herzog (ZSC Lions), Denis Hollenstein (EHC Kloten), Simon Moser (SC Bern), Vincent Praplan (EHC Kloten), Thomas Rüfenacht (SC Bern), Reto Schäppi (ZSC Lions), Tristan Scherwey (SC Bern), Pius Suter (ZSC Lions), Joël Vermin (Lausanne HC)

Tri najväčšie hviezdy: Ambühl, Haas, Hiller 

Južná Kórea:

brankári: Matt Dalton (Anjang Halla), Park Kje Hoon (bez angažmán), Park Je Sung (Gangwon)
obrancovia: Čo Hjung Gon (bez angažmán), Oh Hjon Ho, Seo Jeong Jun, Bryan Young (všetci Daemjung), Kim Won-Jun, Lee Don Ku, Alex Plante, Eric Regan (všetci Anjang Halla)
útočníci:
An Jin Jui, Jeon Jung Woo, Park Jin Kju, Šin Sang Hoon (všetci bez angažmán), Čo Min Ho, Kim Ki Sung, Kim Sang Wook, Kim Won Jung, Park Woo-Sang, Brock Radunske, Ši Sang-Woo (všetci Anjang Halla), Lee Young Jun (Daemjung), Michael Swift, Mike Testwuide (obaja Gangwon)

Tri najväčšie hviezdy: Plante, Swift, Testwuide

B-skupina:

Olympijskí športovci z Ruska:

brankári: Iľja Sorokin (CSKA Moskva), Igor Šesťorkin (SKA Petrohrad), Vasilij Košečkin (Metallurg Magnitogorsk)
obrancovia: Vjačeslav Vojnov, Vladislav Gavrikov, Arťom Zub, Andrej Zubarev, Dinar Chafizullin (všetci SKA Petrohrad), Bogdan Kiselevič, Nikita Nesterov, Alexej Marčenko (všetci CSKA Moskva)
útočníci: Pavel Dacjuk, Iľja Kovaľčuk, Nikita Gusev, Vadim Šipačov, Sergej Kalinin, Alexander Barabanov, Iľja Kablukov, Nikolaj Prochorkin, Sergej Širokov (všetci SKA Petrohrad), Sergej Andronov, Michail Grigorenko, Ivan Telegin, Kirill Kaprizov (všetci CSKA Moskva), Sergej Mozjakin (Metallurg Magnitogorsk)

Tri najväčšie hviezdy: Dacjuk, Kovaľčuk, Mozjakin

USA:

brankári: David Leggio (Mníchov/Nem.), Brandon Maxwell (bez angažmán), Ryan Zapolski (Jokerit Helsinki/KHL)
obrancovia:
Chad Billins (Linköping/Švéd.), Jonathon Blum (Vladivostok/KHL), Will Borgen (St. Cloud State University/NCAA), Matt Gilroy (Jokerit Helsinki/KHL), Ryan Gunderson (Brynäs/Švéd.), Bobby Sanguinetti (Lugano/Švaj.), Noah Welch (Växjö/Švéd.), James Wisniewski (Kassel/Nem.)
útočníci:
Mark Arcobello (Bern/Švaj.), Chris Bourque (Hershey/AHL), Bobby Butler (Milwaukee/AHL), Ryan Donato (Harvard University/NCAA), Brian Gionta (bez angažmán), Jordan Greenway (Boston University/NCAA), Chad Kolarik (Mannheim/Nem.), Broc Little (Davos/Švaj.), John McCarthy (San Jose/AHL), Brian O'Neill (Jokerit Helsinki/KHL), Garrett Roe(Zug/Švaj.), Jim Slater (Fribourg-Gottéron/Švaj.), Ryan Stoa (Spartak Moskva/KHL), Troy Terry (University of Denver/NCAA)

Tri najväčšie hviezdy: Bourque, Gionta, Wisniewski

Slovensko:

brankári: Ján Laco (HC Sparta Praha/ČR), Branislav Konrád (HC Olomouc/ČR), Patrik Rybár (HK Hradec Králové/ČR)
obrancovia: Ivan Baranka (HC Vítkovice Ridera/ČR), Michal Čajkovský (HC Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Dominik Graňák (HC Škoda Plzeň/ČR), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha/ČR), Tomáš Starosta (HK Dukla Trenčín), Juraj Valach (Piráti Chomutov/ČR), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha/ČR)
útočníci: Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Miloš Bubela (HC '05 Banská Bystrica), Marcel Haščák (HC Kometa Brno/ČR), Lukáš Cingeľ (HK Hradec Králové/ČR), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec/ČR), Patrik Lamper (HC Slovan Bratislava/KHL - B.Bystrica), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice), Tomáš Surový (HC '05 Banská Bystrica), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha/ČR), Peter Ölvecký (HK Dukla Trenčín), Michal Krištof, Matej Paulovič (obaja HK Nitra), Matúš Sukeľ (MHk 32 Liptovský Mikuláš)

Tri najväčšie hviezdy: Laco, Nagy, Surový

Slovinsko:

brankári: Luka Gračnar (Salzburg, Rak./EBEL), Gašper Krošelj (Rodovre, Dán.), Matija Pintarič (Rouen, Fr.)
obrancovia:
Blaž Gregorc (Hradec Králove, ČR), Matic Podlipnik, Sabahudin Kovačevič (obaja Karlove Vary, ČR), Aleš Kranjc (Crimmitschau, Nem.), Žiga Pavlin (České Budějovice, ČR), Jurij Repe (Kladno, ČR), Mitja Robar (Klagenfurg, Rak./EBEL), Luka Vidmar (Fehérvár AV19, Maď./EBEL)
útočníci:
David Rodman, Boštjan Goličič (Grenoble, Fr.), Andrej Hebar (Olimpija Ľubľana), Žiga Jeglič (Neftechimik Nižnekamsk, Rus./KHL), Anže Kuralt (Amiens, Fr.), Jan Muršak (Frölunda, Švéd.), Aleš Mušič (Fehérvár AV19, Maď./EBEL), Ken Ograjenšek (Graz, Rak./EBEL), Žiga Pance (Dornbirner EC, Rak./EBEL), Marcel Rodman (Bad Tolz, Nem.), Robert Sabolič (Torpedo Nižnij Novgorod, Rus./KHL), Rok Tičar (Sibir Novosibirsk, Rus./KHL), Jan Urbas (Bremerhaven, Nem.), Miha Verlič (Villach, Rak.)

Tri najväčšie hviezdy: Jeglič, Muršak, D. Rodman

C-skupina:

Švédsko:

brankári: Jhonas Enroth (Dinamo Minsk/KHL, Bielorus.), Magnus Hellberg (Červená hviezda Kchun-lun/KHL, Čína), Viktor Fasth (Växjö)
obrancovia: Staffan Kronwall (Lokomotiv Jaroslavľ/KHL), Patrik Hersley (SKA Petrohrad/KHL), Erik Gustafsson (Neftechimik Nižnekamsk/KHL), Jonas Ahnelöv (Avangard Omsk/KHL), Rasmus Dahlin (Frölunda), Mikael Wikstrand (Färjestad), Simon Bertilsson (Brynäs), Johan Fransson (Servette Ženeva/Švaj.)
útočníci: Linus Ömark (Salavat Julajev Ufa/KHL), Anton Lander (AK Bars Kazaň/KHL), Dennis Everberg (Neftechimik Nižnekamsk/KHL), Alexander Bergström (Sibir Novosibirsk/KHL), Viktor Stalberg, Carl Klingberg (obaja Zug/Švaj.), Joakim Lindström, Oscar Möller, Pär Lindholm (všetci Skelleftea), Joel Lundqvist (Frölunda), Fredrik Pettersson (Zürich/Švaj.), Dick Axelsson (Färjestad)

Tri najväčšie hviezdy: Fasth, Ömark, Stalberg

Fínsko:

brankári: Mikko Koskinen (Petrohrad, Rus./KHL), Karri Rämö (Jokerit Helsinki, KHL), Juha Metsola (Chabarovsk, Rus./KHL)
obrancovia:
Sami Lepistö, Tommi Kivistö (obaja Jokerit Helsinki, KHL), Lasse Kukkonen, Mikka Koivisto (obaja Oulu), Mikko Lehtonen (Tappara Tampere), Atte Ohtamaa (Kazaň, Rus./KHL), Juuso Hietanen (Dinamo Moskva, Rus./KHL), Miro Heiskanen (IFK Helsinki)
útočníci:
Joonas Kemppainen, Teemu Hartikainen (obaja Ufa, Rus./KHL), Oskar Osala (Magnitogorsk, Rus./KHL), Eeli Tolvanen, Marko Anttila (obaja Jokerit Helsinki, KHL), Veli-Matti Savinainen (Chanty-Mansijsk, Rus./KHL), Jonas Enlund (Novosibirsk, Rus./KHL), Julius Junttila (Oulu), Jani Lajunen (Lugano, Švaj.), Petri Kontiola (Jaroslavľ, Rus./KHL), Jarno Koskiranta (Petrohrad, Rus./KHL), Mika Pyörälä (Bern, Švaj.), Sakari Männinen (Örebro, Švéd.), Jukka Peltola (Tappara Tampere)

Tri najväčšie hivzedy: Kontiola, Kukkonen, Rämö

Nórsko:

brankári: Lars Haugen (Färjestad, Švéd.), Henrik Haukeland (Timra, Švéd.), Henrik Holm (Stavanger)
obrancovia:
Daniel Sörvik (Litvínov, ČR), Jonas Holos (Fribourg, Švaj.), Mattias Norstebo (Frölunda, Švéd.), Erlend Lesund (Mora, Švéd.), Stefan Espeland (Klagenfurt, Rak./EBEL), Alexander Bonsaksen (Iserlohn, Nem.), Johannes Johannesen (Stavanger), Henrik Odegaard (Frisk Asker)
útočníci:
Patrik Thoresen (Petrohrad, Rus./KHL), Alexander Reichenberg (Sparta Praha, ČR), Mathias Trettenes (Krefeld, Nem.), Mathis Olimb, Ken André Olimb (obaja Linköping, Švéd.), Mats Rosseli Olsen (Frölunda, Švéd.), Martin Roymark (MODO, Švéd.), Anders Bastiansen (Frisk Asker), Steffen Thoresen (Storhamar), Kristian Forsberg, Eirik Salsten (obaja Stavanger), Ludvig Hoff (Univ. North Dakora, USA/NCAA), Tommy Kristiansen, Niklas Roest (obaja Sparta Sarpsborg)

Tri najväčšie hviezdy: Holos, M. Olimb, P. Thoresen

Nemecko:

brankári: Danny aus den Birken (EHC RB Mníchov), Dennis Endras (Adler Mannheim), Timo Pielmeier (ERC Ingolstadt)
obrancovia: Dennis Reul (Adler Mannheim), Daryl Boyle (EHC Red Bull Mníchov), Christian Ehrhoff (Kolín nad Rýnom), Yannic Seidenberg (EHC RB Mníchov), Björn Krupp (Grizzlys Wolfsburg), Jonas Müller (EHC Eisbären Berlín), Frank Hördler (EHC Eisbären Berlín), Moritz Müller (Kolín nad Rýnom)
útočníci: Brooks Macek (EHC RB Mníchov), Marcus Kink (Adler Mannheim), Matthias Plachta (Adler Mannheim), Frank Maurer (EHC RB Mníchov), Patrick Reimer (Ice Tigers Norimberg), Yasin Ehliz (Ice Tigers Norimberg), Gerrit Fauser (Grizzlys Wolfsburg), Patrick Hager (EHC RB Mníchov), Felix Schütz (Kolín nad Rýnom), Marcel Goc (Adler Mannheim), Dominik Kahun (EHC RB Mníchov), Leonhard Pföderl (Ice Tigers Norimberg), David Wolf (Adler Mannheim), Marcel Noebels (EHC Eisbären Berlín)

Tri najväčšie hviezdy: Ehrhoff, M. Goc, Seidenberg


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.