14. 01 2018 12:55 | TASR, Dajto

Hráč Montrealu má podozrenie na otras mozgu.

Hokejistu Montrealu Canadiens Phillipa Danaulta odnášajú z ľadu na nosidlách
Hokejistu Montrealu Canadiens Phillipa Danaulta odnášajú z ľadu na nosidlách Foto: Graham Hughes/The Canadian Press via AP/TASR

V dnešných zápasoch NHL sa do štatistík sa zapísal aj Zdeno Chára, ktorého Boston uspel na ľade Montrealu 4:3 po samostatných nájazdoch. Kapitán Bruins pridal deviatu asistenciu v sezóne, ale viac sa po zápase hovorilo o momente z konca druhej tretiny.

Slovenský obranca nešťastne trafil strelou, ktorá údajne išla až 123 km/h, do hlavy Phillipa Danaulta a útočník Montrealu po viac ako desaťminútovom ošetrení opustil ľad na nosidlách. Chára sa išiel hneď po nešťastnom momente súperovi ospravedlniť a o stav Danaulta sa zaujímal aj v tretej tretine, keď kamery zachytili jeho konverzáciu s obrancom Canadiens Jordiem Bennom.

„Mrzí ma to, bol to nešťastný moment. Dúfam, že bude v poriadku a nepôjde o vážnejšie zranenie. Bol som za ním, keď ležal na ľade, chcel som vedieť, či je v poriadku. Rozprával sa so mnou a odpovedal mi, čo je veľmi dobre. Dúfam, že bude čím skôr v poriadku," povedal Chára pre nhl.com.

O víťazstve Bruins rozhodol v nájazdoch Brad Marchand. Bol to prvý zápas Bostonu proti bývalému trénerovi Claudeovi Julienovi, ktorého vedenie odvolalo 7. februára 2017. „Bol to veľmi tesný zápas, dva alebo trikrát sme prehrávali. Po pauze mali oba tímy dosť energie, čo bolo na ľade vidieť. Sme radi za dva body," dodal Chára k zápasu.