Slovan si uctí svoju legendu, pod strechu vyvesia pamätnú zástavu Richarda Kapuša

09. 12 2017 01:40 | TVnoviny.sk
Na snímke ambasádor turnaja Richard Kapuš pred začiatkom Majstrovstiev sveta v in-line hokeji.
Na snímke ambasádor turnaja Richard Kapuš pred začiatkom Majstrovstiev sveta v in-line hokeji. Foto: TASR

Za bratislavský klub nastúpil celkom v 655 zápasoch, čo je najviac zo všetkých hráčov Slovana v histórii.

HC Slovan uvedie do siene slávy Richarda Kapuša. Pod strechu zimného štadióna Ondreja Nepelu vyvesí zástavu s jeho podobizňou. Slávnostný ceremoniál sa uskutoční v sobotu, 30. decembra 2017, pred domácim zápasom KHL proti Jokeritu Helsinki. Klub o tom informoval na svojom oficiálnom webe hcslovan.sk.

Richard Kapuš patrí medzi najväčšie osobnosti a najúspešnejších hráčov, akí kedy obliekli dres Slovana. Bratislavský rodák (nar. 9.2.1973) a odchovanec klubu z Tehelného poľa odohral za „belasých“ celkom 14 sezón a je absolútnym lídrom klubových historických tabuliek hneď v niekoľkých ukazovateľoch.

Za Slovan nastúpil celkom v 655 zápasoch, čo je najviac zo všetkých hráčov Slovana v histórii. Skóroval 218x a na gól prihrával 346x, pričom aj v tejto štatistike je absolútnym klubovým lídrom. V Slovane získal rekordný počet šesť majstrovských titulov v slovenskej najvyššej súťaži. Bol jediným rodeným Bratislavčanom, ktorému sa podarilo zdvihnúť nad hlavu majstrovskú trofej ako kapitánovi v slovenskej extralige (pred ním sa to podarilo ešte Milanovi Kuželovi pri federálnom titule v roku 1979).

Richard Kapuš zostal svojmu Slovanu verný aj po skončení aktívnej kariéry. V súčasnosti je hlavným trénerom kadetov HC SLOVAN (U15), ktorí vedú ligovú tabuľku, predtým pôsobil pri belasých dorastencoch.

Podobizeň Richarda Kapuša tak bude po Jánovi Staršom, Jozefovi Golonkovi, Václavovi Nedomanskom, Vladimírovi Dzurillovi, Milanovi Kuželovi, Mariánovi Šťastnom, Dáriusovi Rusnákovi, Dušanovi Pašekovi, Zdenovi Cígerovi, Miroslavovi Šatanovi a trénerovi Ladislavovi Horskom trinástou zástavou pod strechou zimného štadióna Ondreja Nepelu.

Komentáre ( 0)