Dajto odvysiela prípravný zápas Slovensko U21 – Taliansko U21

05. 09 2018 12:27 | TASR
Slovensko U21 – Taliansko U21
Slovensko U21 – Taliansko U21 Foto: Dajto

Priamy prenos sa začína vo štvrtok o 18.15 h.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov odohrá premiérové stretnutie pod trénerským vedením Adriána Guľu. Vo štvrtok si od 18.15 h na štadióne FC DAC 1904 Dunajská Streda zmeria v príprave sily s talianskymi rovesníkmi. Bude to previerka pred utorňajším zápasom kvalifikácie ME 2019 na trávniku Islandu.

Hneď na úvod príde súper, s ktorým má Slovensko aj v tejto vekovej kategórii svoju históriu. "Slováci im majú čo vracať, vypadli sme s nimi v baráži ME 2015 a ich zápas na ME 2017 znamenal, že sme sa neposunuli ďalej. Podľa motivácie to pre nás vôbec nebude prípravný, ale súťažný súboj. Čaká na nás naozaj vysoká kvalita, Taliani sa chystajú na domáci šampionát. Naši chlapci sú motivovaní, pretože prvý dojem je veľmi podstatný, aby sme zistili, že vieme ísť tímovo a s maximálnym úsilím za víťazstvom proti silnému protivníkovi," uviedol Guľa.

Štyridsaťtriročný tréner chce dať vo štvrtok priestor čo najviac zverencom. "Pokúsime sa o to podľa dohody o striedaniach. Budú mať šancu presvedčiť, že môžu hrať od začiatku alebo striedať a z tejto pozície pomôcť mužstvu k úspechu. Na Islande stojíme pred jasnou úlohou zvíťaziť. Je však podstatné hrať naplno každý duel, ísť nadoraz by malo byť zvykové správanie. Nielen vzhľadom na mladosť, v reprezentačnom drese musíte isť na maximálny výkon. Pre trénera je dôležité nekalkulovať, čo bude neskôr, ale sústrediť sa na to najbližšie."

Tento duel si môžete pozrieť na Dajto alebo priamo na našich stránkach tvnoviny.sk alebo dajto.sk.

 


Komentáre ( 0)