FOTO: Národný futbalový štadión sa predraží o ďalšie milióny

04. 09 2018 14:40 | TVnoviny.sk/TASR
Na snímke stavba Národného futbalového štadióna počas kontrolného dňa.
Na snímke stavba Národného futbalového štadióna počas kontrolného dňa. Foto: TASR

Počas kontrolného dňa to potvrdil investor Ivan Kmotrík.

To, na čo všetci futbaloví fanúšikovia na Slovensku čakajú, sa stáva realitou. Všetko nasvedčuje tomu, že termín na dokončenie Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave, ktorý bol stanovený na koniec roka 2018, sa stihne.

Počas kontrolného dňa sa na stavbu stánku s kapacitou 22 500 ľudí prišiel osobne pozrieť aj premiér Peter Pellegrini spolu s investorom Ivanom Kmotríkom.

Na snímke zľava investor, podnikateľ Ivan Kmotrík starší a predseda vlády Peter Pellegrini počas kontrolného dňa na stavbe NFŠ.
Foto: TASR
 

Majiteľ Slovana Bratislava prezradil, že cena stavby NFŠ, ktorá mala byť pôvodne 75 miliónov eur, sa predraží o 7 až 12 miliónov. Dôvodov je viacero: vyššia cena betónu, ľudských zdrojov a požiadavky UEFA na infraštruktúru. Či sa na doplatení navýšenej ceny stavby bude podieľať štát, premiér Pellegrini nevylúčil.

"Musíme si povedať, či chceme mať najmodernejšie osvetlenie a infraštruktúru, aké sú možné, alebo budeme vyžadovať niečo, čo bude síce lacnejšie, no už pri kolaudácii bude zaostávať za moderným svetom," konštatoval Pellegrini. On sám je naklonený tomu, že ak "už máme postaviť štadión, tak spôsobom, že ho budú obdivovať všetci, ktorí naň prídu".

Potom je podľa premiéra otázkou, čo je možné zo zvýšených investícií nechať na pleciach investora a na čo môže prispieť štát. "Sme pripravení, opakujem pripravení, o tom rokovať," uviedol Pellegrini, ktorý zdôraznil, že rozhodnutie musí byť transparentné a svedčiť o tom, že ide naozaj o správny krok.

Pellegrini v tejto súvislosti poznamenal, že pri prepočte nákladov na jedno miesto (kapacita bude 22 500 miest) bude aj tak cena štadióna, s technologickými parametrami, ktoré má mať, v súčasných podmienkach jedna z tých nižších. "Hlavné mesto si v každom prípade takýto moderný futbalový štadión zaslúži," zdôraznil Pellegrini.

Najaktuálnejšie fotografie zo stavby NFŠ nájdete v našej galérii.

Komentáre ( 0)