Konečné nominácie účastníkov futbalových MS 2018 v Rusku sú známe

05. 06 2018 18:00 | TVnoviny.sk
Tímy na MS vo futbale 2018.
Tímy na MS vo futbale 2018. Foto: shutterstock/Jollanda

Prečítajte si najzaujímavejšie čísla a štatistiky o účastníkoch šampionátu.

Všetky tímy už oznámili konečné 23-členné nominácie na MS 2018 v Rusku. Oficiálny portál šampionátu vybral najzaujímavejšie štatistiky a čísla, ktoré sa týkajú hráčov.

- 200 zo 736 hráčov už má za sebou minimálne jednu účasť na svetovom šampionáte. Mexičan Rafael Marquez sa stane iba štvrtým hráčom, ktorý sa predstaví na piatom mundiale. Pred ním to dokázal Gianluigi Buffon, Lothar Matthaus a Antonio Carbajal.

- 100 percent hráčov anglického výberu pochádza z domácej Premier League. Za Anglickom je Rusko (21/23) a Saudská Arábia (20/23). Na druhej strane Senegal a Švédsko nemajú ani jedného hráča z domácej ligy.

- 53 hráčov, ktorí budú v Rusku už na predchádzajúcich šampionátoch dalo aspoň jeden gól. Najviac presných zásahov má na konte Thomas Muller (10), James Rodriguez (6), Tim Cahill, Gonzalo Higuain, Lionel Messi a Luis Suarez dali zhodne 5 gólov.

Konečné nominácie účastníkov MS 2018 v Rusku

Základné informácie o všetkých hráčoch nájdete tu.

- 45 rokov má najstarší hráč na súpiskách v Rusku - egyptský brankár Essam El-Haddary. Je dokonca starší ako traja tréneri, ktorí na MS povedú tímy: Aliou Cisse (Senegal), Mladen Krstajič (Srbsko) a Roberto Martinez (Belgicko). V prípade, že Egypťan nastúpi na aspoň jeden zápas, prekoná rekord Farid Mondragóna, ktorý si zahral na MS vo veku 43 rokov.

- 28 rokov je priemerný vek všetkých hráčov na MS v Rusku. Ide tak o najvyššie číslo v histórii mundialu.

- 16 hráčov Manchestru City sa predstaví v Rusku, čo robí z anglického majstra tím z najväčším zastúpením na šampionáte. Na druhom mieste je Real Madrid (15), tretia je Barcelona (14).

Komentáre ( 0)