Portál Goal.com zaradil Škriniara do najlepšej jedenástky Európy

15. 05 2018 12:55 | TVnoviny.sk
Milan Škriniar (vpravo) v súboji o loptu s Gonzalom Higuaínom.
Milan Škriniar (vpravo) v súboji o loptu s Gonzalom Higuaínom. Foto: Profimedia.sk

Podľa autora článku je Milan Škriniar jedným z najlepších mladých obrancov sveta.

Obrovská pocta pre slovenského futbalistu Milana Škriniara. Britský portál goal.com ho zaradil do najlepšej jedenástky futbalistov z Top 5 európskych líg. Obranca Interu Miláno sa ocitol v obrannej formácii spolu s Diegom Godínom (Atlético Madrid) a krajnými obrancami Jordim Albom (FC Barcelona) a Joshuom Kimmichom (Bayern Mníchov).

Do stredovej formácie sa dostali Tony Kroos (Real Madrid) a Kevin de Bruyne (Man City). V zostave sezóny sú až štyria útočníci: stálice Cristiano Ronaldo (Real) a Lionel Messi (Barcelona) dopĺňa Harry Kane (Tottenham) a skokan sezóny Mohamed Salah (Liverpool).

Podľa autora článku je Milan Škriniar jedným z najlepších mladých obrancov sveta. V Interi Miláno, do ktorého prišiel z Janova za 20 miliónov eur sa okamžite presadil do základnej zostavy a bol v popredí vo všetkých defenzívnych štatistikách - v počte úspešných obranných zákrokov bol druhý v celej Serie A, piaty v osobných súbojoch, ôsmy v zblokovaných strelách a iba dvaja obrancovia mali viac úspešných prihrávok. Popri tom všetko ešte stihol nastrieľať štyri góly.

Komentáre ( 0)