Vladko Weiss sa obul do hviezdy Tottenhamu. Kto si ty? Pýtajú sa ho fanúšikovia

01. 02 2018 12:00 | TVnoviny.sk
Vladko Weiss v súboji o loptu s Dele Allim počas kvalifikácie MS 2018.
Vladko Weiss v súboji o loptu s Dele Allim počas kvalifikácie MS 2018. Foto: Profimedia.sk

Reakcie, prevažne anglických fanúšikov, na seba nenechali dlho čakať.

Vladimír Weiss mladší sa opäť zviditeľnil niečím iným, ako svojim futbalovým umením. V Anglicku si všimli jeho kritický komentár na adresu hviezdy Tottenhamu, ktorý Slovák napísal na svojom twitterovom profile. Píše o tom futbalový portál squawka.

Weiss sledoval stredajší (31. 1.) zápas Premier league medzi Tottenhamom a Man United (2:0) a krátko pred jeho koncom si neodpustil kritiku na adresu Dele Alliho. Angličan totiž v 85. minúte fauloval Alexisa Sanchéza, novú posilu „červených diablov“, za čo videl žltú kartu. Tréner Tottenhamu Mauricou Pochettino Alliho následne striedal za Moussa Sissoka.

„Koľkokrát počas tejto sezóny už Dele Alli kopol hráča bez lopty? Preto ho nemám rád. A ešte je aj preceňovaný,“ napísal Weiss v statuse na twitteri.

Zdroj: Twitter/Vladimir Weiss

Reakcie, prevažne anglických fanúšikov, na seba nenechali dlho čakať. Niektorí Weissovi dali za pravdu, no našli sa aj takí, ktorí ho poriadne zvozili.

„Preceňovaný hovorí Vladimír „kto“?? Alli dal viac gólov v Premier league, ako si v nej mal ty štartov,“ reagoval užívateľ Simmo.

„Od preceňovaného hráča má Alli ďaleko. Je mladý, aj túto sezónu má celkom slušnú aj napriek tomu, že médiá poľujú na anglických hráčov, ale určite by mal niečo robiť s tou zbytočnou hrubosťou,“ napísal v rekacii Keith Johnston.

Zdroj: Twitter/Simmo

Zdroj: Twitter/Keith Johnston

„Kto si ty?“ pýta sa Dan Tee.

Zdroj: Twitter/Dan Tee

Odkedy v roku 2015 Alli prestúpil do Tottenhamu odohral v Premier League 94 zápasov a mal prsty v 56 góloch, 33 ich sám dal a na 23 prihral. Vladimír Weiss, ktorý je v súčasnosti hráčom katarskej Al-Gharafy, pritom odohral v Premier League za Man City v roku 2009 jediný zápas, porovnáva Squawka štatistiky oboch hráčov.

Komentáre ( 0)