Dajto odvysiela kvalifikačný zápas Slovensko U21 – Island U21

04. 10 2017 14:20 | TASR
U21 Kvalifikácia 2019: Slovensko 21 vs. Island 21
U21 Kvalifikácia 2019: Slovensko 21 vs. Island 21 Foto: TV Dajto

Priamy prenos zo zápasu sa začína vo štvrtok, 5. októbra, o 17.15.

Slovenskí futbalisti do 21 rokov nastúpia vo štvrtok na svoj tretí zápas v 2. kvalifikačnej skupine majstrovstiev Európy 2019. Na štadióne Národného tréningového centra v Poprade sa proti Islandu pokúsia nadviazať na predošlé víťazstvá nad Estónskom a Severným Írskom. Hlavným rozhodcom zápasu bude Grék Kominis.

Tento duel môžete od 17.15 h sledovať na stanici Dajto alebo priamo na našom webe.

 

Slováci sú po dvoch odohraných zápasoch na prvom mieste svojej skupiny. Víťazstvá 2:1 v Estónsku a 1:0 nad Severným Írskom znamenajú stopercentnú bilanciu a tú by si radi zachovali aj po treťom stretnutí. V nominácii trénera Pavla Hapala sú až na zraneného Lászlóa Bénesa všetci hráči, ktorí zasiahli do hry v predošlom zápase v Senici. Hapalovci medzičasom zmenili domáci stánok a zamierili pod Tatry.

V Národnom tréningovom centre v Poprade našli ideálne podmienky a veria, že sa to odzrkadlí už proti Islandu. Slováci budú v pozícii favorita, ale o podcenení súpera nemôže byť ani reč.

„Island je húževnaté a bojovné mužstvo, ktoré má organizovanú defenzívu. Viacero hráčov je veľmi šikovných. Na to si musíme dať pozor. My sa budeme snažiť o štýl, ktorý nám svedčí - dostávať sa do výhodných situácií a vytvárať si šance. Samozrejme, že budeme spokojní, keď vyhráme už prvý popradský zápas,“ uviedol Hapal. Slováci sú v Poprade už niekoľko dní a zostanú tam aj po stretnutí s Islandom, keďže už v utorok, 10. októbra, odohrajú ďalší kvalifikačný zápas proti Španielsku.

Najbližší súper „sokolíkov“ má zatiaľ za sebou iba jeden zápas, v ktorom podľahol Albánsku 2:3. Islanďania doma v Reykjavíku viedli gólom Andressona 1:0, Einarsson v druhom polčase vyrovnal na priebežných 2:2, ale napokon sa tešili hostia.

„Vieme, že Islanďania dali dva góly zo štandardiek, takže na to si musíme dať pozor. Sú dobre fyzicky stavaní, vysokí, takže aj na to sa musíme pripraviť. Futbalová kvalita by však mala byť na našej strane. Ostáva už len to potvrdiť aj na ihrisku. Iný výsledok ako víťazstvo by pre nás bol stratou,“ poznamenal stredopoliar Jakub Hromada.

NAJNOVŠIE VIDEÁ