04. 09 2017 16:25 | TASR

Dajto odvysiela kvalifikačný zápas Slovensko U21 - Severné Írsko U21

Priamy prenos sa začína v utorok 5. septembra o 20.20 hod.

Slovensko U21 - Severné Írsko U21
Slovensko U21 - Severné Írsko U21 Foto: TV Dajto

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov si pred úvodným dvojzápasom novej kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy tejto vekovej kategórie stanovila šesťbodový cieľ. Prvú polovicu splnila, keď v piatok uspela na ihrisku estónskych rovesníkov 2:1.

V utorok od 20.20 h na ňu čaká domáci debut na štadióne FK Senica proti vrstovníkom zo Severného Írska. Priamy prenos si môžete vychutnať na stanici Dajto alebo priamo na našej stránke tvnoviny.sk.

 

"Budeme naplno bojovať, urobíme maximum, aby sme mali šesť bodov. To by bol výborný začiatok. Cieľ by mal byť jasný, postúpiť na ďalšie majstrovstvá Európy," povedal tréner Pavel Hapal. Jeho zverenci bojujú v 2. kvalifikačnej skupine. Na jej čele figuruje práve Severné Írsko, ktoré má na konte šesť bodov pri skóre 3:1. V prípade víťazstva sa Slováci posunú na vedúcu priečku.

Víťazi deviatich kvalifikačných skupín postúpia priamo na záverečný turnaj do Talianska a San Marína 2019, štyri najlepšie reprezentácie na druhých miestach zabojujú v baráži o zvyšné dve miestenky. Taliansko už má účasť istú, druhý hostiteľ San Maríno o ňu musí súperiť.

Hapal nemôže rovnako ako v Estónsku počítať so zraneným stredopoliarom FC Nitra Reném Kotríkom, ktorý už definitívne opustil zraz. Od štvrtkového tréningu ho trápil stehenný sval, lekári sa ho snažili dať do poriadku, ale jeho stav sa nezlepšil. Po ďalších vyšetreniach po návrate z Estónska padlo rozhodnutie.

"René nebude k dispozícii ani v stretnutí proti Severnému Írsku. Urobili sme všetko, aby sa jeho stav zlepšil, ale jeho zranenie nedovoľuje, aby v utorok v Senici nastúpil. Klubu sme odovzdali výstupnú správu a René v pondelok už v Nitre absolvuje ďalšie špeciálne vyšetrenie," vysvetlil Hapal na oficiálnej stránke Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Slovenská dvadsaťjednotka hrávala v predchádzajúcom cykle domáce zápasy v Myjave, na duel so Severným Írskom sa presunula do Senice. V dejisku má pred výkopom na programe dve tréningové jednotky. Súboj povedú rozhodcovia z Turecka, hlavným bude Halil Umut Meler, ktorému pomôžu na čiarach krajania Ekrem Kan a Kerem Ersoy.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.