30. 08 2017 22:01 | TASR

Hapal pred úvodným zápasom v Estónsku: "Bude to ťažký duel"

Zápas s Estónskom si môžete pozrieť aj na stanici Dajto.

Pavel Hapal
Pavel Hapal Foto: TV Markíza

S cieľom minimálne zopakovať účasť na majstrovstvách Európy 2019 vstupuje slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov do nového kvalifikačného cyklu. Na úvod čaká zverencov trénera Pavla Hapala dvojzápas proti Estónsku a Severnému Írsku.

Dvadsaťjednotka sa predstaví v 2. kvalifikačnej skupine proti rovesníkom z Estónska, Severného Írska, Islandu, Španielska a Albánska. Mladí Slováci odštartujú cyklus 1. septembra o 16.45 h v Tallinne, prvé domáce stretnutie odohrajú o štyri dni neskôr od 20.30 h v Senici so Severnými Írmi. Oba zápasy môžete sledovať na stanici Dajto.

 

"Myslím si, že Estónsko bude podobné Bielorusku v predchádzajúcej kvalifikácii. Je to húževnatý súper, bude sa biť o každý meter na ihrisku. Ja verím, že si s ním poradíme, vytvoríme si šance, ktoré premeníme a budeme chcieť zvíťaziť. Očakávam ťažký zápas," vyjadril sa Hapal k najbližšiemu súperovi.

Český kormidelník vychádzal pri tvorbe nového výberu zo širšieho kádra predchádzajúcej dvadsaťjednotky. Novými tvárami sú len Christián Herc, Dalibor Takáč a Roland Černák.

"Väčšinu chlapcov poznáme, máme tu iba troch nových hráčov. Vieme, čo od nich očakávať, oni vedia, čo očakávať od nás. Chceme sa pripraviť tak, aby sme dobre odštartovali kvalifikáciu. Urobíme všetko pre to, aby sme ju dobre odštartovali. Chceli by sme získať šesť bodov, to by bol výborný štart," uviedol Hapal pred úvodným dvojzápasom.

Ako výhoda sa podľa trénera reprezentačného tímu môže javiť fakt, že aj v tomto cykle môže počítať s viacerými hráčmi, ktorí sa zúčastnili majstrovstiev Európy v Poľsku: "Nie sme jediní, na ME mali aj iné krajiny hráčov, ktorí pokračujú. Je to však výhoda. Dôležité je, aby si hráči uvedomili, čo ich môže čakať, ak postúpia na ME. Tam sme podali dobré výkony. To by teda mal byť náš cieľ a oni by mali odovzdávať skúsenosti tým hráčom, ktorí to nemohli absolvovať s nami. Cieľ je teda jasný, postúpiť na ďalšie ME."

Hapal avizoval, že so zmenami v tíme sa očakáva aj iný herný prejav Slovákov v kvalifikačných súbojoch. "Máme viac priamočiarejších typov, menej kreatívnejších hráčov. Tento štýl bude trochu odlišných od predchádzajúceho tímu. Myslím si, že toto mužstvo je veľmi silné, ale štýlom sa bude odlišovať," dodal český kouč.

Predchádzajúca dvadsaťjednotka sa dostala na záverečný turnaj v Poľsku, kde obsadila druhé miesto v základnej A-skupine a tesne jej ušlo semifinále. Aj na novú čaká rovnaký postupový kľúč do Talianska a San Marina (16. - 30. júna 2019).

Taliansko už má účasť istú, druhý hostiteľ San Marino o ňu musí súperiť. Víťazi deviatich kvalifikačných skupín pôjdu priamo na šampionát, štyri najlepšie reprezentácie na druhých miestach absolvujú baráž o zvyšné dve miestenky.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.