19. 06 2017 17:25 , článok bol aktualizovaný 19. 06 2017 20:04 | TV Dajto

Slovenská U21 neudržala vedenie a prehrala na ME s Anglickom

Spočiatku to vyzeralo sľubne, po I. polčase sme nad favoritom viedli...

Na snímke vľavo Angličan Alfie Mawson (Anglicko) strieľa gól brankárovi Adriánovi Chovanovi na ME 21. Foto: TASR
Slovenský fanúšik (v pozadí) pred duelom ME 21 Slovensko - Anglicko. Slovenská fanúšička pred duelom ME 21 Slovensko - Anglicko. Stanislav Lobotka (vľavo) bojuje o loptu s Angličanom Nathanom Redmondom v zápase ME 21. Slovenskí fanúšikovia počas zápasu Slovensko U21 - Anglicko U21..jpg Na snímke gólová radosť Martin Chriena v dueli na ME 21 proti Anglicku. Kapitán SR 21 Adam Zreľák (vľavo) v súboji s Angličanom Nathanielom Chalobahom na ME. Radosť Alberta Rusnáka (vľavo) a strelca Martina Chriena po góle v zápase proti Anglicku na ME 21. Gólová radosť našej reprezentácie do 21 rokov po góle v anglickej sieti na ME v Poľsku. Na snímke vľavo Angličan Alfie Mawson (Anglicko) strieľa gól brankárovi Adriánovi Chovanovi na ME 21. Kouč SR 21 Pavel Hapal reaguje po prehre s Anglickom na ME. Na snímke na trávniku smutní slovenskí futbalisti vľavo Albert Rusnák a Branislav Niňaj po prehre na ME 21 s Anglickom. Smutní slovenskí futbalisti spolu s trénerom Pavlom Hapalom ďakujú priaznivcom za podporu po prehre na ME 21 proti Anglicku.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov prehrala vo svojom druhom zápase na ME tejto vekovej kategórie s anglickými rovesníkmi 1:2. Mladí Slováci viedli v pondelok v Kielcoch po prvom polčase gólom Martina Chriena, ale na začiatku druhého otočili výsledok v prospech Anglicka Alfie Mawson a Nathan Redmond.

Dobrá nálada v slovenskom tábore pred zápasom

Slovensko má v tabuľke A-skupiny na konte tri body za víťazstvo nad domácim Poľskom, Anglicko nazbieralo o jeden viac, keď na úvod šampionátu remizovalo so Švédskom. Zverenci Pavla Hapala sa predstavia vo štvrtok 22. júna naspäť v Lubline proti Švédom, ktorí sa v druhom pondelňajšom súboji áčka stretli v Lubline s Poliakmi.

I. polčas

Hapal nasadil rovnakú základnú zostavu ako v stretnutí s Poľskom. Jeho náprotivok Adrian Boothroyd spravil v porovnaní s úvodným zápasom jednu zmenu, keď do stredu poľa zaradil Swifta. Práve ten bol pri prvej nebezpečnejšej akcii, jeho strieľaný center skrotil Chovan. Kombinovať sa snažili Slováci, ale na začiatku im to kazili nepresnosti.

Súper vyčkával na protiútoky, obrancovia si museli dávať pozor najmä na zabiehajúcich Abrahama s Redmondom. Užitočnú robotu na veľkej ploche opäť odvádzal Lobotka.

Stanislav Lobotka (vľavo) bojuje o loptu s Angličanom Nathanom Redmondom v zápase ME 21.

Letargiu zopár hluchých minút prerušil center Valjenta, ku ktorému sa vo výskoku nedostal Zreľák. Angličania postupom času zakladali útoky po krídlach. Slováci síce neprelomili obranu súpera z hry, no dokázali to zo štandardnej situácie.

Rusnák rozohral v 23. minúte rohový kop, na prednú žrď si nabehol Chrien a hlavičkou prekonal Pickforda. O odpoveď sa pokúsil Baker, jeho technický pokus preletel mimo. Angličania od inkasovaného gólu prebrali iniciatívu, vypracovali si štandardné situácie, nepresadzovali sa však cez sformovanú a pozornú defenzívu protivníka.

Otvárací zásah Chriena

Na druhej strane, Mihalík vypálil v 42. minúte z diaľky a Pickford len s námahou vyrazil jeho strelu. Pred prestávkou bojoval Baker, ale ani on tečovaným zakončením neohrozil Chovana, ktorý si v nadstavenej minúte poradil aj s priamym kopom Warda-Prowsea.

Šanca Mihalíka navýšiť skóre na konci prvého polčasu

II. polčas

Boothroyd chcel cez polčas osviežiť svoje mužstvo, na trávnik poslal Murphyho. Angličania vybehli po zmene strán s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav. Swift prihral Redmondovi, ktorého pokus zlikvidoval Chovan. Nasledoval roh, akcia pokračovala, ďalší center poslal práve striedajúci Murphy a Mawson na dva razy vyrovnal.

Gól na 1:1 v podaní Mawsona

Anglické útoky neustávali, nebezpečnú prihrávku do šestnástky zastavil Škriniar. V 56. minúte sa pripomenuli Slováci, Bero však vystrelil vedľa. Ward-Prowse v 61. minúte preniesol loptu na Redmonda, ktorý sa uvoľnil do pokutového územia, prepálil Chovana a Anglicko sa ujalo vedenia.

Redmond otáča skóre na 1:2 z nášho pohľadu

Hapal zareagoval dvojnásobným striedaním, na ihrisko poslal Bénesa a Šafranka. Neskôr išiel do boja aj Haraslín. V 75. minúte mali Slováci roh, odrazená lopta doputovala k Bénesovi, ktorého strelu zblokoval protihráč. Slováci nevzdali snahu o vyrovnanie, bod však nevydolovali napriek tlaku či štandardným situáciám.