19. 06 2017 11:45 | TASR

Trénera Anglicka U21 ohromil výkon Slovákov proti Poľsku

Anglicku sa na úvod nepodarilo prelomiť defenzívu Švédska a pripísalo si iba bod.

Tréner anglického vberu U21 Adrian Boothroyd.
Tréner anglického vberu U21 Adrian Boothroyd. Foto: Profimedia.sk

Tréner anglickej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrian Boothroyd má na pondelňajšie stretnutie A-skupiny ME proti Slovensku (18.00 h, Kielce) k dispozícii kompletný káder. Predstavu o základnej zostave už má, zverencov hodlá informovať v deň zápasu ráno.

"Všetci sú fit a pripravení na Slovensko. Do otváracej jedenástky na prvý duel sa nezmestilo viacero hráčov, ktorí tam mohli byť. Musím sa tak rozhodnúť, či zostavu nepremiešať a neosviežiť. Vyspím sa na to," prezradil Boothroyd na nedeľnej predzápasovej tlačovej konferencii.

Zostrih zápasu Anglicko U21 - Švédsko U21

 

Slovensko odštartovalo šampionát triumfom 2:1 nad domácim Poľskom a usadilo sa na čele skupiny. Anglicku sa nepodarilo prelomiť defenzívu Švédska a pripísalo si iba bod. Nemuselo však ani ten, pokiaľ by súper v závere premenil pokutový kop. Je teda jasné, ktoré mužstvo sa pred druhým hracím dňom nachádza vo výhodnejšej situácii. Pokiaľ by Anglicko prehralo, prišlo by o možnosť postúpiť do semifinále z prvého miesta. V poslednom dueli "áčka" nastúpi proti Poľsku. "Musíme zvíťaziť v tomto aj v ďalšom súboji," uvedomuje si kouč "mladých levov".

Zostrih zápasu Poľsko U21 - SR U21

 

Boothroyda očaril výkon Slovenska na úvod šampionátu: "Slováci mali brilantný štart, naozaj ma ohromili. Bude to nesmierne náročné, totálne rešpektujem výsledok, aký dosiahli, aj tím, ktorým disponujú."

predpokladaná zostava Anglicka 21: Pickford - Holgate, Mawson, Chambers, Chilwell - Ward-Prowse, Baker, Chalobah, Murphy - Redmond, Abraham 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.