17. 06 2017 22:25 | TASR

Slovenskí mladíci si v sobotu večer posvietili na Angličanov

Matúš Bero to povedal stručne a jasne.

Pavol Šafranko, Matúš Bero a Martin Chrien.
Pavol Šafranko, Matúš Bero a Martin Chrien. Foto: TASR

Európsky šampionát futbalistov do 21 rokov pokračuje v rýchlom tempe. Slovenskí reprezentanti sa ani nestihli náležite potešiť z triumfu nad domácimi Poliakmi a už sa museli preorientovať na druhé vystúpenie v A-skupine. V pondelok ich preveria Angličania, ktorí majú na konte jeden bod po bezgólovej remíze so Švédmi.

Víťazný zápas s Poľskom

 

Asistent trénera Oto Brunegraf potvrdil, že v sobotu trénoval kompletný 23-členný káder a všetci hráči budú nachystaní i na nasledujúci súboj. Realizačný tím musí tentoraz dbať tiež na presun, nehrá sa totiž v Lubline, ale v Kielciach. "Po takom zápase bol aj záujem médií väčší, ako keby to dopadlo odlišne. Po polnoci sme začali večerať, ak sa to tak dá nazvať. Vzhľadom na systém turnaja nie je príliš priestoru, aby sme premárnili čas. V dobrej nálade sme sa porozprávali, ale už v sobotu treba myslieť na to, čo nás čaká a neminie, v nedeľu ideme do Kielc. Chceme zvládnuť aj druhý zápas, na to sa plánujeme pripraviť," referoval asistent Pavla Hapala.

Matúš Bero odohral takmer celý duel s Poľskom, v ktorom patril k najbojovnejším Slovákom. Stredopoliara nezaskočil nahustený program záverečného turnaja, navyše, úspech utlmuje bolestivé následky mnohých osobných konfrontácií: "Fyzicky som celkom v poriadku, celý čas som trénoval, aby som zápasy v krátkom slede zvládol čo najlepšie. Samozrejme, nejaké šrámy tam sú a pribudnú aj po stretnutí s Anglickom. Treba dobre zregenerovať a oddýchnuť si. Človek je na tom určite psychicky lepšie, keď sa zvíťazí, ako keď sa prehrá alebo zremizuje. Aj keby sa to však nepodarilo, stále by šanca žila, takto žije ešte viac."

K stanoveniu taktického zámeru na anglického súpera sa vedúce mužstvo A-skupiny priblíži v sobotu večer analýzou videa. "Uvidíme, v čom sú silní. Príliš ich nepoznám, lebo sa vždy koncentrujem na seba a na svoj výkon," zdôraznil Bero.


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.