16. 05 2017 17:15 | Karol Chren, SFZ

Už o mesiac sa začínajú ME do 21 rokov! Turnaj vám prinesieme aj na našich staniciach

Odvysielame kompletne 21 zápasov.

Ondrej Duda na tlačovej konferencii Herthy Berlín.
Ondrej Duda na tlačovej konferencii Herthy Berlín. Foto: Profimedia.sk

Futbalové EURO do 21 rokov sa začína presne za 30 dní. Tréner slovenskej dvadsaťjednotky Pavel Hapal ale stále ešte nemá istotu, že na európskom šampionáte nastúpia dve kľúčové opory mužstva. Kapitán Adam Zreľák sa totiž momentálne pasuje so zranením, ktoré utrpel začiatkom jarnej časti sezóny v drese Jablonca a dlhodobé zdravotné problémy trápia aj Ondreja Dudu.

Zreľák sa zotavuje v Nemecku

Najlepší slovenský strelec v kvalifikácii sa v týchto dňoch zotavuje v Nemecku v špecializovanom regeneračnom stredisku neďaleko Regensburgu, v ktorom sa starali napríklad aj o Bastiana Schweisteigera.

„Na poslednej kontrole som začal chodiť po vlastných, a ak to takto pôjde ďalej, mal by som stihnúť zápasy v Poľsku. Liečba mi zaberá, každý deň sa cítim lepšie. Dnes už verím, že to pôjde a do šampionátu budem fit," uviedol pre oficiálny web SFZ Zreľák, ktorého operovali v apríli.

 

Zdroj: SFZ

Príchodu Dudu bude záležať od klubového lekára

Druhým kľúčovým hráčom, u ktorého ešte nie je jasné či si zahrá na EURO je Ondrej Duda. Existuje totiž možnosť, že jeho zamestnávateľ Hertha Berlín ho pre dlhodobé zdravotné problémy odmietne uvoľniť pre reprezentáciu, a bude preferovať aby sa dal do poriadku pred novou sezónou.

Sám Duda tvrdí, že rozhodnutie je na klubovom lekárovi. Tréner Hapal je však na základe svojich doterajších skúsenosti pri vyjednávaní s klubmi optimista a verí, že vedenie Herthy Dudu pre EURO uvoľní.

 

Zdroj: SFZ

Súpermi slovenského tímu v základnej A-skupine šampionátu sú domáce Poľsko (16. júna), Anglicko (19. júna) a obhajca titulu Švédsko (22. júna). Do semifinále postúpia víťazi troch skupín a jeden najlepší tím z tretieho miesta. Zápasy zo šampionátu budete môcť sledovať aj na našich staniciach. 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.