15. 02 2017 14:25 | Marcel Marcišiak

Štartuje jarná časť Fortuna ligy: Dajto pokračuje v priamych prenosoch

Už túto nedeľu (19. februára) o 15.15 sa pripravte na derby Prešov - Slovan!

Gólová radosť hráčov Žiliny proti FC Spartak Trnava.
Gólová radosť hráčov Žiliny proti FC Spartak Trnava. Foto: TASR

Fortuna liga sa prebúdza zo zimného spánku! Kluby zverejňujú svoje ambície, na štadiónoch prebiehajú posledné úpravy a fanúšik sa nevie dočkať úvodného hvizdu. Zaujímavosťou je, že sa oproti minulým rokom jarná časť začína už v polovici februára.

„Nemyslím si, že by sme sa mali zaoberať počasím. Každý štadión má vyhrievané ihrisko a ľudia sa tešia. Ale hlavne keď sa chceme porovnávať s okolitými krajinami, tak všetky okolité ligy začínajú v tomto období," povedal šéf Fortuna ligy Ivan Kozák.

Zároveň doplnil, že potrebujeme skracovať aj mimofutbalové obdobie. Nemôžeme byť na Slovensku v 21. storočí tri mesiace bez futbalu.

 

Žilina ide na titul

Najlepšie našliapnuté na titul má MŠK Žilina, ktorá si dokázala vybudovať už desaťbodový náskok pred druhou Podbrezovou. Tvrdý boj sa ešte môže odohrať o miestenky do Európskej ligy, kde bodové rozdiely medzi mužstvami nie sú až tak výrazné.

Liga bude mať problém s atraktivitou skôr na konci tabuľky, keďže sa zo súťaže odhlásila Myjava. V praxi to znamená, že po tejto sezóne už nie je v ohrození žiadne mužstvo. Kvôli tomuto odstúpeniu Únia ligových klubov pripravuje zmenu.

„Od novej sezóny by sme chceli, aby v prípade odstúpenia mužstva, predposledný tím tabuľky hral baráž s druhým mužstvom z druhej ligy. Zabezpečili by sme tak náboj aj na chvoste tabuľky," prezradil Ivan Kozák nové opatrenie.

Svoju obľúbenú ligu si budete môcť aj naďalej vychutnávať na stanici Dajto, ktorá pokračuje vo svojich priamych prenos. Už túto nedeľu (19. februára) sa pripravte na derby Prešov - Slovan.

 


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.