12. 12 2017 10:05 | trinity

Dobrodružstvá Jackieho Chana V.

Pátranie po magických talizmanoch zavedie Jackieho, jeho strýka a malú neter Jade v ústrety nepredstaviteľným dobrodružstvám!

Dobrodružstvá Jackieho Chana
Dobrodružstvá Jackieho Chana Foto: Sony Pictures

(Jackie Chan Adventures, Animovaný seriál, 23´, USA/Hong., 9. september 2000 – 25. jún 2005, Stereo)


Pondelok až piatok o cca 9.45
Relatívne pokojný život amatérskeho archeológa Jackieho Chana, ktorý už nejaký ten piatok žije v San Franciscu, v Kalifornii, v malom útulnom bytíku nad obchodom so starožitnosťami svojho strýka, sa radikálne zmení, keď v tajnej miestnosti Bavorského zámku, ukrývajúcej nepredstaviteľné poklady, narazí na vzácny magický artefakt. Vďaka tomuto nálezu sa totiž o Jackieho začne intenzívne zaujímať nielen jeho dávny priateľ, kapitán Augustus Black, ktorý šéfuje tajnej vládnej organizácii Sekcia 13, ale i mocného kriminálneho syndikátu známeho pod krycím menom Čierna ruka, vedenej zákerným a nevyspytateľným Valmontom.

Dôvod je prozaický - ten artefakt, ktorý Jackie našiel, je štít, v ktorom je ukrytý jeden z dvanástich mocných talizmanov, opradených množstvom legiend! Nuž a pátranie po tých ostatných zavedie jeho strýka, malú neter Jade a ich priateľov a spojencov v ústrety nepredstaviteľným dobrodružstvám, plným mágie a nebezpečenstva – a na navyše teraz na ich pleciach spočíva neľahká zodpovednosť za osud celého sveta!

Minulosť: Príbeh tajomných talizmanov sa začal písať pred mnohými stáročiami, keď Zemi vládlo osem krutých démonov. Siedmich z nich sa mocným nesmrteľným podarilo z našej planéty vyhnať a uväzniť v iných dimenziách, posledného menom Shendu však zakliali do sochy a jeho nadprirodzené schopnosti uväznili v už spomínaných dvanástich talizmanoch a ukryli na rôznych miestach sveta, aby sa k nim ich pôvodný majiteľ už nikdy viac nedostal...

Súčasnosť: Nanešťastie sú ľudia nepoučiteľní, a tak po mnohých rokoch v nedobrovoľnom zajatí dnes Shendu konečne našiel uši ochotné počúvať a srdcia dosť čierne na to, aby konali jeho vôľu – spojil sa s kriminálnikmi z Čiernej ruky, ktorí sú preňho majú všetky talizmany nájsť, aby bol konečne opäť slobodný a rovnako mocný, ako predtým! Nečudo, že Sekcia 13, ktorá sa právom obáva Shenduho návratu, naverbuje Jackieho, pretože si uvedomuje, že ak niekto dokáže odvrátiť hrozbu, ktorá by mohla spôsobiť zánik sveta, ako ho poznáme... Tak je to práve - a jedine - Jackie! :-)


Komentáre ( 0)

 
Už ste čítali?
Máte otázku súvisiacu s vysielaním televízie Dajto? Napíšte nám ju.

Ďakujeme za Vašu reakciu.