Hrdinovia: Záchrana Zeme

13. 04 2019 06:20 | trinity
Hrdinovia: Záchrana Zeme
Hrdinovia: Záchrana Zeme Foto: RTL

Žiť oddnes znamená... Prežiť! Pri simulácii Veľkého tresku v najväčšom urýchľovači častíc na svete totiž došlo k fatálnemu zlyhaniu!

(Helden: Wenn Dein Land Dich braucht, Katastrofický film, 121', Nem./Rak., 2013, Stereo, HD)
Réžia: Hansjörg Thurn
Hrajú: Adnan Maral, Jannis Niewöhner, Christiane Paul, Armin Rohde, Yvonne Catterfeld, Christine Neubauer, Emilia Schüle, Ill-Young Kim, Hannes Jaenicke, Heiner Lauterbach, Dominic Boeer, Elena Uhlig, Ingo Naujoks, Michael Brandner, Sebastian Ströbel, Jonathan Dümcke, Steffen Wink


Za bieleho dňa, bez akéhokoľvek varovania, spadne na budovu berlínskeho parlamentu spravodajský satelit a zanechá za sebou nepredstaviteľnú spúšť. Kým kompetentní si ešte lámu hlavy, či šlo o nešťastnú náhodu, sabotáž alebo nebodaj teroristický útok, začnú z neba padať lietadlá a prerušia sa temer všetky formy komunikácie – Nemecko a zvyšok sveta nemajú inú možnosť, ako vyhlásiť výnimočný stav. Neďaleko Ženevy, v najväčšom výskumnom centre na svete s rozpočtom zhruba miliarda dolárov ročne, došlo k fatálnemu zlyhaniu experimentu, ktorý môže bez preháňania znamenať koniec sveta, ako ho poznáme! Vedci z osemdesiatich krajín pomocou takzvaného Božského stroja, najväčšieho urýchľovača častíc na svete, simulovali Veľký tresk – a vytvorili tak neustále sa zväčšujúcu čiernu dieru, ktorá zmenila zemskú gravitáciu! Mladá nemecká vedkyňa Sophie (Christiane Paul), bývalá zamestnankyňa onoho výskumného centra, už pred nejakým časom vo svojej dizertačnej práci varovala pred potenciálnymi rizikami Božského stroja, no, žiaľ, nik ju nepočúval... Jej predpoveď sa však s desivou presnosťou začína napĺňať – po explózii ostalo výskumné centrum úplne ochromené a neschopné akejkoľvek akcie. Na výslovnú žiadosť spolkového kancelára má preto Sophie okamžite odcestovať do Ženevy, aby experiment, ktorý sa úplne vymkol spod kontroly, zastavila – alebo sa o to aspoň pokúsila. Sprevádza ju Marc (Hannes Jaenicke), ktorého sestra Andrea (Yvonne Catterfeld) vo výskumnom centre pracuje a dcéra Jana (Emilia Schüle) tam zase bola na exkurzii so skupinkou malých detí – nanešťastie práve v čase už spomínanej nehody, aká nemá v histórii obdoby... Dostať sa však na miesto určenia bude pre oboch náročnou a bolestnou odyseou osudom ťažko skúšanou rodnou hrudou, ktorá je rovnako ako jej susedia na pokraji zániku. No zúfalý boj s časom v snahe spasiť budúcnosť ľudstva, ktorá sa zdá každou ďalšou minútou menej reálna, je i časom zaujímavých ľudských stretnutí. Časom, v ktorom je odvaha silnejšia než strach a ľudia sa pred sebou neuzatvárajú, ale odhodlane konajú. Časom, v ktorom je koniec začiatkom a rozhádaní bratia si k sebe opäť nájdu cestu, v ktorom sa slabosť zmení na silu, jednotlivca nahradí celý národ, zo zúfalstva vzklíči nádej a osamelosť vystrieda veľká láska. Časom, v ktorom jeden pohľad povie viac ako tisíc slov – a aj z tých najmenších sa stanú veľkí hrdinovia!

Sledujte v utorok, 30. apríla, o 20.15!

Komentáre ( 0)